NBCUniversal poszukuje partnerstw w mediach społecznościowych

NBCU ‘ s Olympic RFP pojawia się po miesiącach rozszerzania oddziałów oliwnych na firmy z branży medialnej, handlowej i pomiarowej, między innymi w szerokim podejściu do skalowania swoich możliwości “nawet przy tak zwanej” konkurencji””, napisała Linda Yaccarino, prezes globalnej reklamy i partnerstwa, w poście na blogu opublikowanym dziś rano.

“Partnerstwo. W ten sposób możemy wzmocnić wszystko, co robimy, aby przekształcić tę branżę. Ponieważ tylko firmy partnerskie będą mogły szybko dostosowywać się i wprowadzać innowacje oraz wprowadzać zmiany w całej branży reklamowej ” – napisała.

W poście yaccarino ogłosiło “# OurPartnershipCommitment ” NBCU, zobowiązanie do pozostania otwartym na współpracę, nigdy nie akceptowania lub odrzucania żadnej propozycji partnerstwa automatycznie i zachęcania kolegów z branży do tego samego.

Oczekuje się, że partnerstwo będzie głównym tematem konferencji branżowej one22 w marcu. 

Ta idea partnerstwa jest rozszerzeniem wcześniejszych wysiłków NBCU dotyczących pomiaru. Firma stworzyła Forum Innowacji pomiarowych-wspierane przez uczestniczące Holdingi, niezależne agencje, najlepszych reklamodawców i nie tylko—w dążeniu do doskonalenia pomiaru mediów dla świata post-Nielsen monopoly, a także współpracuje z grupą zadaniową ds. innowacji pomiarowych VAB.

Tego lata wystawia również zapytanie ofertowe, ponieważ poszukuje nowych partnerów pomiarowych. Od tego czasu firma otrzymała odpowiedź od ponad 80 potencjalnych partnerów pomiarowych w zakresie telewizji i streamingu, w tym Nielsen, Comscore, VideoAmp, Conviva, Data Plus Math i IBM z WATSON AI. NBCU powiedział, że jego celem nie jest znalezienie pełnoprawnego zamiennika Nielsen lub zidentyfikowanie tylko jednego wyłącznego partnera pomiarowego.

W handlu, NBCU ogłosił w tym tygodniu nowy impuls zakupowy na czarny piątek i świąteczny sezon kupowania prezentów, tworząc wirtualny sklep inspirowany Bravo we współpracy z firmą Obsess zajmującą się sprzedażą detaliczną rzeczywistości rozszerzonej, a także limitowaną mini-serię zakupów, którą tworzy z influencerem Remi Bader.

I właśnie dziś rano NBCU ogłosiło swoją najnowszą współpracę z firmą” conversational media ” Holler, aby zbadać i rozszerzyć opcje reklamowe w stosunkowo niewykorzystanej sferze wiadomości cyfrowych. Transakcja rozpocznie się pakietem udostępnionych naklejek opartych na szerokiej gamie własności intelektualnej NBCU, które będą dostępne za pośrednictwem Venmo, za pomocą Holler AI, aby zasugerować odpowiednie obrazy na podstawie not płatniczych użytkownika.