NBCUniversal strikes Olympics zajmuje się TikTok pozwalając markom testować nowe formaty reklam na platformie

“Ściśle współpracujemy, aby określić, który twórca TikTok będzie gospodarzem programu i cieszymy się, że widzowie będą mogli go obejrzeć”, powiedział Krishan Bhatia, prezes i dyrektor ds. 

Umowa przewiduje również, że reklamodawcy NBC Olympics będą pierwszymi, którzy otrzymają szansę pilotowania nowych doświadczeń reklamowych na platformie TikTok, które wykorzystają zastrzeżoną zawartość olimpijską, która zostanie zaprezentowana na stronie “dla Ciebie” aplikacji, która jest kuratorem streat opartym na konkretnych zainteresowaniach użytkownika TikTok. 

Podczas gdy NBC odmówiło wymienienia reklamodawców, którzy podpisali się pod testowaniem tej funkcji, Bhatia powiedział, że wszystkie rozmowy sieci z markami były “niesamowicie zachęcające”, szczególnie wśród marketerów, którzy starają się kierować ” młodsze dema fanów Olimpijskich.”

Współpraca z TikTok nie będzie również Jednorazowa w 2022 roku. Podczas gdy w najbliższym czasie partnerstwo będzie dostosowane do igrzysk w Pekinie, NBCUniversal ma nadzieję—i wszedł w proces RFP spodziewając się—że wybrany partner w mediach społecznościowych pozostanie podczas kolejnych Igrzysk Olimpijskich, takich jak Paryż 2024, Milano Cortina 2026 i dalej.

“Partnerstwo. W ten sposób możemy wzmocnić wszystko, co robimy, aby przekształcić tę branżę. Ponieważ tylko firmy partnerskie będą zdolne do szybkiego dostosowywania się i wprowadzania innowacji oraz napędzania zmian w całej branży reklamowej”, Linda Yaccarino, prezes NBCU ds. globalnej reklamy i partnerstwa, napisała w poście na blogu opublikowanym w czasie pierwotnego ogłoszenia o zapytaniu ofertowym w listopadzie 2021 r.

Facebook i Instagram wspólnie odpowiedzieli na prośbę NBCU, a także wysłali zgłoszenia z większości dużych platform, w tym Snap, Twitter, YouTube, a następnie-nowo przemianowanej Meta.

TikTok nie będzie jedyną platformą społecznościową, z którą NBCU będzie współpracować podczas igrzysk. Będzie nadal współpracować z platformami takimi jak Twitter, z którymi zawarł rozszerzoną umowę w zeszłym roku. Umowa ta obejmuje również pokaz NA ŻYWO na Twitterze i najważniejsze wydarzenia w czasie rzeczywistym. 

NBCU ‘s social RFP przyszedł na piętach innego callout NBCUniversal wydany zeszłego lata w jego dążeniu do tego, co nazywa się” niezależność pomiaru.”Otrzymała dziesiątki odpowiedzi i w zeszłym tygodniu ogłosiła, że sfinalizowała współpracę ze swoim pierwszym nowym partnerem pomiarowym, iSpot.tv, w porozumieniu z Publicis Media, że rywalem Nielsen będzie zarówno Zbliżające się Zimowe Igrzyska Olimpijskie, jak i Super Bowl LVI.

Pobierz najnowsze wiadomości Ad Age Super Bowl 2022 tutaj.

Na iSpot.tv porozumienie NBCU jako pierwszy z wielu kolejnych, potwierdziło Ad Age, powtarzając, że chce zbudować interoperacyjne środowisko pomiarowe wielu partnerów, a nie całkowicie zastąpić Nielsen, którego dominacja została zakwestionowana w zeszłym roku po tym, jak stwierdzono, że firma miała znacznie zaniżone oceny.