NBCUniversal ‘ s Holiday commerce push zawiera sklep augmented reality

Zaczyna się to przypominać Boże Narodzenie, ponieważ NBCUniversal zwiększa swoją ofertę zakupów przed Czarnym Piątkiem i sezonem zimowym. Firma uruchamia serię zakupów na żywo i przestrzeń handlową rozszerzonej rzeczywistości. 

Zbudowane w oparciu o technologię, taką jak jedna platforma reklamowa firmy i jej funkcjonalność NBCUniversal Checkout, dwie podstawowe właściwości zakupowe poprowadzą konsumentów przez interaktywne doświadczenia zakupowe.

“Na naszej platformie widzowie przychodzą do nas, aby być informowani i rozrywani, a teraz dzięki naszym możliwościom handlowym będą również zainspirowani do zakupu”, powiedział Josh Feldman, dyrektor ds. marketingu, NBCUniversal Advertising and Partnership, zauważając, że firma medialna ” obejmuje globalne trendy handlowe.”

Nacisk giganta medialnego na e-commerce i treści do zakupów to najnowszy krok w dążeniu do rozszerzenia oferty detalicznej, z których wiele zostało podkreślonych na konferencji one21 developer na początku tego roku. Podobnie postępuje w kierunku reklamy interaktywnej, prosząc widzów o głosowanie na reklamy i wprowadzając na ekranie kody QR i inne technologie.

Idąc dziś na żywo, pierwsza z nowych ofert zakupowych firmy będzie miała formę Wirtualnego Bazaru Bravo, sklepu internetowego opartego na rzeczywistości rozszerzonej dla “Bravoholików”, aby kupować towary ze swoich ulubionych programów i” marek Bravoleb”, zgodnie z oświadczeniem NBCUniversal. Będzie działać przez cały rok.

Stworzony z Obsessem, wirtualną platformą sklepową, która współpracuje z istniejącymi detalistami od trenera po Klub sama, wirtualny Bazar Bravo NBCU został zaprojektowany jako luksusowe foyer z klikalnymi portalami do markowych sklepów pełnych produktów prezentowanych na “The Real Housewives”, “Below Deck” i kilku innych tytułach sieci.

Bez względu na markę lub produkt, całe wirtualne zakupy i kasy Bravo Bazaar są zawarte na platformie AR—nie ma linków do witryn sprzedawców zewnętrznych.