Neil Heymann w Accenture Interactive Davida drogi

Nowo wybity CEO Accenture Interactive (i oczywiście prezes kreatywny) David Droga odcisnął piętno na organizacji, zwabiając Neila Heymanna z nowojorskiego kolektywu kreatywnego Publicis Groupe Le Truc.

Heymann, który był CCO Droga5, stanie się pierwszym globalnym CCO Accenture Interactive.

AI mówi, że Heymann ” będzie odpowiedzialny za jednoczenie, wzmacnianie i wzmacnianie kreatywności w agencjach kreatywnych i brandowych Accenture Interactive.”Oprócz D5 należą do nich Karmarama w Wielkiej Brytanii, małpy w Australii, Rothco w Irlandii i nowo pozyskany król Jakub w RPA.

Jednoczenie, wzmacnianie i wzmacnianie tych całkiem niezależnych podmiotów nie jest wrednym zadaniem, ale to takie, które A1 potrzebuje TP ściągnąć, jeśli ma zdobyć naprawdę dużych globalnych klientów przeciwko takim jak WPP, Omnicom i oczywiście Publicis. Nie jest to wotum zaufania do Le Truc Publicis, chociaż tak radykalny nowy podmiot (skupiający talenty wszystkich agencji Publicis w jednym miejscu) z pewnością pasuje do jednych, a nie do innych.

W tym roku wielu starszych twórców powróciło do swoich poprzednich domów w amerykańskim adland, co być może świadczy o niedostatku talentów poniżej najwyższego poziomu. Adland nie radzi sobie zbyt dobrze w wychowaniu następnego pokolenia liderów.