Nominacje do nagród Netflix i Apple w kategorii “Squid Game” i “Ted Lasso”

To kolejny dobry Rok na streaming na nominacje do nagród SAG, ale kto i co został wybrany jest zdecydowanie inny w tym roku. Netflix nadal był liderem z jedną lub więcej nominacji w prawie każdej kategorii, w tym wiele typów dla Moc psa (trzy) oraz Gra Squid (cztery), a także indywidualne ukłony w stronę takich produkcji jak Nie patrz w górę, Passing oraz Halston. Jednak Apple również wypadło szczególnie dobrze w tym roku — Ted Lasso otrzymał pięć nominacji, a The Morning Show zajął 4. Coda i nie-do końca-wydany Tragedia Makbeta również polerowany wizerunek Apple.

Inne usługi również miały swoje należne. Amazon odniósł sukces z takimi tytułami jak Being the Ricardos oraz Bar Przetargowy, podczas gdy Imperium Disneya odczuło swoją obecność nominacjami do The Handmaid ‘ s Tale i serii Disney+ jak Loki oraz Sokół i Zimowy żołnierz.

Netflix również przełamał granicę kulturową — Gra Squid jest pierwszą nieanglojęzyczną serią, która otrzymała nominację do SAG, nie wspominając o pierwszej serii koreańskiej. Nie jest to całkowicie zaskakujące, biorąc pod uwagę chęć Netflix do produkcji światowych hitów, ale jest to godne uwagi, biorąc pod uwagę, jak trudno było zagranicznych wydawnictw złamać te nagrody.

Pierwszy materiał teatralny i telewizyjny nadal ma znaczącą obecność w nominacjach SAG. Niemniej jednak jest oczywiste, że częściowy powrót do normalności w rozrywce miał tylko ograniczony efekt-transmisje strumieniowe nadal kwitną w aktualnym krajobrazie nagród.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.