Netflix podnosi ceny

Netflix Sp. Z O. O. podniósł cenę swoich miesięcznych pakietów abonamentowych o $1 do $2 w USA, zwiększając przychody i zwiększając pieniądze, które może wydać na programowanie.

Zmiany, które zostały opublikowane na stronie internetowej Netflix, wahają się od 1 $ wzrostu dla podstawowego planu, który pozwala tylko jednemu użytkownikowi na raz, do 2 $ zwiększenia dla usługi premium, która oferuje obraz ultra-high-definition i cztery ekrany. Standardowy plan firmy kosztuje teraz $15.49 w USA, Wzrost $1.50.

Subskrybuj Ad Age teraz, aby uzyskać wielokrotnie nagradzane wiadomości i informacje.

Lider branży streamingu ostatnio podniósł ceny w październiku 2020 r., kiedy standardowy plan wzrósł o 1 USD. Zwiększa je co rok lub dwa lata. Netflix podniósł również ceny w Kanadzie, gdzie plan średniego poziomu kosztuje C$16.49.

“Aktualizujemy nasze ceny, abyśmy mogli nadal oferować szeroką gamę wysokiej jakości opcji rozrywki”, powiedział rzecznik firmy w oświadczeniu wysłanym e-mailem. “Jak zawsze, oferujemy szereg planów, aby członkowie mogli wybrać cenę, która pasuje do ich budżetu.”

Akcje Netflixa wzrosły aż o 3,7 proc., o czym informowała wcześniej agencja Reuters. W przyszłym tygodniu firma ujawnia swoje zarobki w czwartym kwartale. Oczekuje się, że raport netto 8,4 mln wzrost abonentów i na całym świecie łącznie 221,9 mln, według danych opracowanych przez Bloomberg.

Nie przegap najnowszych wiadomości. Zapisz się do newsletterów Ad Age tutaj.

– Bloomberg