Netflix oferuje wyraźniejsze spojrzenie na jego top 10 rankingi

Definicja udanego serialu Netflix była czasami nieprzejrzysta, delikatnie mówiąc, ale firma mogła po prostu zapewnić pewną znaczącą przejrzystość. Serwis streamingowy uruchomił stronę internetową “Top 10 na Netflix”, która pokazuje filmy i programy telewizyjne w serwisie, zarówno w języku angielskim, jak i nieanglojęzycznym. W celu tworzenia kopii zapasowych rankingów, w tym łącznych godzin oglądania i liczby tygodni na wykresie, wyświetlane są zarówno dane globalne, jak i dane dla poszczególnych krajów.

Znajdziesz tu również statystyki wszech czasów i listę krajów, w których dany tytuł jest wykresem. Netflix pozwala nawet pobierać listy w formacie Excel lub TSV, jeśli pragniesz danych raw.

Początkowe rankingi nie dostarczają zbyt wielu niespodzianek. The star-studded Red Notice był zdecydowanie najpopularniejszym filmem na świecie w oparciu o Spędzony Czas, osiągając 148,7 miliona godzin oglądania w pierwszym tygodniu. Yara był najczęściej oglądanym tytułem nieanglojęzycznym z prawie 18 milionami wyświetleń. Najnowszy sezon Narcos: Meksyk 50,3 miliona godzin po dwóch tygodniach. nie szokuje cię to, że usłyszysz Gra Squid zdominowała telewizję nieanglojęzyczną z 42,8 mln godzin i 9 tygodni w pierwszej dziesiątce.

Tak, Netflix był świadomy, że jego metryka oglądania sprzyja dłuższym filmom i serialom. Planował” okazjonalnie ” oferować specjalne wykresy, aby nadawać popularne produkcje w niektórych dziedzinach (np. filmy dokumentalne) ich należność. Jednak firma powiedziała, że nie ujawni, ile osób ukończyło dany film lub serial — wierzyła, że wszystkie godziny są istotne, niezależnie od tego, czy byłeś rozproszony (pomyśl Netflix i wyluzuj), oglądałeś ulubiony serial, czy skupiłeś się na indywidualnej scenie.

Strona nie odpowie na każde pytanie dotyczące rankingów Netflixa. Być może wiesz, które programy zyskują najwięcej czasu oglądania, ale nie będziesz wiedział, czego potrzeba, aby uzyskać odnowienie lub kontynuację. Jednak potencjalne skutki są znaczące. Obserwatorzy mogli lepiej określić, czy oglądalność tytułu naprawdę odpowiada szumowi, czy też Które kraje napędzają popyt. I chociaż studia są prawdopodobnie bardzo świadome tego, jak radzą sobie ich wydawnictwa, strona może skłonić niektórych do “optymalizacji” ich składów, aby zapewnić niezmiennie wysokie rankingi.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.