W zeszłym tygodniu widzowie Netflixa spędzili miliony godzin oglądając “Red Notice” i “Narcos”

W przeciwieństwie do kin i sieci telewizyjnych, Netflix nigdy nie ujawnia dane widzów w sposób regularny. Jego nieprzezroczystość zainspirowała cały przemysł domowy firm, które szacują popyt na programy, a które programy prowadzą konsumentów do zarejestrowania się w usłudze. Inne serwisy streamingowe poszły za tropem Netflixa, zgłaszając niewiele więcej niż przymiotniki i brak rzeczywistych danych o wybranych tytułach.

Podczas gdy Netflix nie sprzedaje reklam na podstawie danych widzów, tak jak robią to sieci telewizyjne, jego hit pomaga przyciągnąć nowych subskrybentów. Więcej danych widza może pomóc inwestorom ocenić, jak usługa radzi sobie w danym kwartale, a także może pomóc producentom szukającym dźwigni w negocjacjach z firmą, która wydała 11,4 miliarda dolarów na Filmy i programy telewizyjne przez dziewięć miesięcy 2021 roku.

Pablo Perez De Rosso, wiceprezes Netflix ds. strategii, planowania i analizy treści, napisał w poście na blogu. “Po przeanalizowaniu różnych opcji uważamy, że zaangażowanie mierzone oglądanymi godzinami jest silnym wskaźnikiem popularności tytułu, a także ogólnego zadowolenia członków, co jest ważne dla utrzymania usług subskrypcyjnych.”

Te listy nie ujawniają danych o oglądalności większości programów Netflix. Będą one służyć jako migawki największych hitów i pomogą sprzedać te tytuły potencjalnym widzom. 

Subskrybuj Ad Age teraz, aby uzyskać wielokrotnie nagradzane wiadomości i informacje.

– Bloomberg News