Nowi “waleczni” gracze będą musieli szlifować, zanim będą mogli grać w gry konkurencyjne

Nowa grywalna postać z agresywnym zestawem mobilności nie jest jedynym potencjalnie zmieniającym grę ulepszeniem, które nadchodzi Valorant 11 stycznia 2011 roku w odcinku 4. Po wprowadzeniu aktualizacji nowi gracze będą musieli osiągnąć 20 poziom konta, zanim będą mogli stanąć w kolejce do rozgrywek. Wcześniej wystarczyło wygrać tylko 10 meczów pozarankingowych, aby móc wziąć udział w rywalizacji.

Wiele innych gier wieloosobowych, w tym Overwatch i Riot ‘ s own League of Legends, stosować podobne ograniczenia. Pomagają one upewnić się, że nowi gracze mają co najmniej trochę czasu, aby nauczyć się gry, zanim wskoczą do meczu pod wysokim ciśnieniem. Zniechęcają również do praktyki znanej jako smurfing. To wtedy bardziej doświadczeni gracze tworzą nowe konta, aby uniknąć długich kolejek i grać przeciwko mniej wykwalifikowanym przeciwnikom.

“Uważamy, że każdy powinien poświęcić trochę czasu, aby poznać tajniki podstawowej rozgrywki i mieć wystarczającą ekspozycję na wszystkie mapy i agentów Valorant rzuci się na Ciebie, zanim zaczniesz rywalizować w naszym doświadczeniu rankingowym ” – powiedział Riot o zmianie. Zmiana wpłynie tylko na nowe konta dokonane od tego momentu. Więc jeśli niedawno zaczął grać Valorant i mieć co najmniej jeden mecz konkurencyjny na koncie, nie stracisz dostępu.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.