Burmistrz Nowego Jorku de Blasio rozszerza mandat na wszystkich pracowników sektora prywatnego

Ogłoszenie De Blasio dla pracowników sektora prywatnego obejmuje nowe rozszerzenia wymagań dotyczących szczepień ochronnych “Key to NYC” miasta. Dzieci w wieku 5-11 lat będą musiały pokazać dowód szczepionki, aby wziąć udział w krytych restauracjach, salach gimnastycznych i rozrywkach, takich jak kina i pokazy na Broadwayu. Wszystkie zajęcia w Nowym Jorku będą teraz wymagały dwóch dawek szczepionki, w górę od jednej.

“My w Nowym Jorku zdecydowaliśmy się użyć strajku prewencyjnego, aby naprawdę zrobić coś odważnego, aby powstrzymać dalszy rozwój Covid i zagrożenia, które powoduje dla nas wszystkich”, powiedział de Blasio w poniedziałek.

Mandat dla sektora prywatnego jest ostatnim mandatem dla sektora szczepionkowego zamówionym przez de Blasio w tym roku, który wiąże dowód statusu szczepienia z zatrudnieniem. De Blasio wydał zarządzenie wykonawcze 27 października, w którym zobowiązał wszystkich pracowników miasta do otrzymania co najmniej jednej dawki szczepionki COVID-19. Wcześniej wydawał wymagania dotyczące szczepionek skierowane bezpośrednio do pracowników Departamentu Edukacji.

Dec …  27 mandaty sektora prywatnego dotyczące szczepionek radykalnie zmienią liczbę pracowników, którzy obecnie mają zatrudnienie związane ze statusem szczepień. W Nowym Jorku pracuje około 312 000 pracowników komunalnych, w porównaniu z milionami pracowników sektora prywatnego w pięciu dzielnicach.

Mandaty De Blasio przeciwko pracownikom miejskim zostały zakwestionowane w sądzie, ale wytrzymały działania prawne podejmowane przez związki zawodowe i pracowników miejskich w sądach stanowych i federalnych.

​​De Blasio wyraził pewność, że jego najnowszy mandat szczepionkowy utrzyma się w sądzie, jeśli zostanie zakwestionowany, i powiedział, że jego administracja będzie współpracować ze społecznością biznesową w celu sformułowania zestawu przepisów przed wdrożeniem pod koniec miesiąca.

“Im bardziej uniwersalne są, tym bardziej prawdopodobne, że pracownicy powiedzą ok, nadszedł czas, zamierzam to zrobić” – powiedział. “Ponieważ nie można przeskakiwać z jednej branży do drugiej ani z jednej firmy do drugiej. To coś, co musi być uniwersalne, aby chronić nas wszystkich.”

Subskrybuj Ad Age teraz, aby otrzymywać najnowsze wiadomości i analizy branżowe.