Pisarze New York Timesa planują strajk wokół Czarnego Piątku

Wirecutter generuje przychody dla firmy poprzez subskrypcje, reklamy cyfrowe i prowizje od zakupów za pośrednictwem linków partnerskich. Związek, który reprezentuje około 70 pracowników redakcji, powiedział, że strajk pozbawi firmę poszukiwanych świeżych treści na co najmniej 24 godziny w ciągu najbardziej pracowitego tygodnia dla swojej witryny, ponieważ klienci szukają starannie zbadanych opinii marki, aby pomóc im wybrać zakupy w Czarny piątek i Cyber poniedziałek. 

“Wiemy, ile jesteśmy warci”, powiedziała pisarka Wirecutter Katie Okamoto. “Uważamy, że powinniśmy, jeśli musimy, pokazać, jak bardzo jesteśmy tego warci.”

NewsGuild zorganizowało w sierpniu krótsze półdniowe przerwy w pracy wśród niektórych pracowników New York Timesa. Unia zwróciła się do rządu o przeprowadzenie głosowania w sprawie dodania ich do swoich szeregów. The Times, który zaprzeczył oskarżeniom Gildii o prowadzenie nielegalnej kampanii antyzwiązkowej wśród tych pracowników, oskarżył związek w tym czasie o “bardziej skoncentrowany na taktyce szukania uwagi niż na konstruktywnym dialogu” z kierownictwem.

Pracownicy Wirecutter powiedzieli, że zaproponowane przez nich podwyżki gwarantowane lepiej odzwierciedlają wartość, jaką tworzą dla firmy, a także zwiększają różnorodność, równość i cele włączenia, czyniąc miejsca pracy bardziej dostępnymi dla ludzi, którzy w pełni polegają na swoim wynagrodzeniu, aby się utrzymać. 

“Pracownicy w różnych gałęziach przemysłu zdają sobie sprawę, że w ciągu ostatnich 40 lat zauważyli ogromną zmianę zysków z ich pracy, która nie idzie do siebie w żaden znaczący sposób, ale do akcjonariuszy i kierownictwa”, powiedział Tim Heffernan, członek Komitetu przetargowego Wirecutter, “i z wielu powodów teraz w końcu mówią nie, wystarczy.”

Subskrybuj Ad Age teraz, aby uzyskać wielokrotnie nagradzane wiadomości i informacje.

– Bloomberg News