Niantic kupuje aplikację do nagrywania rozgrywki Lowkey, aby poprawić swoje wrażenia społeczne w grze

Niantic nabył kolejną firmę, aby pomóc w budowaniu platform rzeczywistości rozszerzonej. Firma ogłosiła, że nabywa zespół odpowiedzialny za Lowkey, aplikację, za pomocą której można łatwo przechwytywać i udostępniać momenty rozgrywki. Podczas gdy możesz używać dowolnej aplikacji do przechwytywania ekranu — a nawet wbudowanej funkcji telefonu-do nagrywania gier, Lowkey został zaprojektowany z myślą o zwykłych graczach lub tych, którzy nie chcą spędzać czasu na edytowaniu swoich filmów. 

Aplikacja może na przykład przechwytywać filmy na komputerze i synchronizować je z telefonem, gdzie można użyć prostych narzędzi do edycji, aby tworzyć krótkie klipy zoptymalizowane pod kątem oglądania mobilnego. Możesz również udostępniać te klipy znajomym w stylu Snapchat aplikacji lub publikować je do publicznego oglądania, jak TikTok. Niantic nie ujawnił, co zespół Lowkey będzie robił dla swoich gier i doświadczeń AR, ale powiedział, że “przywództwo zespołu w tej przestrzeni przyspieszy doświadczenia społeczne [to] budowanie w [swoich] produktach.”Firma dodała: “mamy wspólną wizję budowania społeczności wokół wspólnych doświadczeń i umożliwiania naszym odkrywcom nowych sposobów łączenia się i zabawy.”

Na Pokémon Go twórca zakupił inne firmy w przeszłości, aby zbudować więcej narzędzi i funkcji dla swoich produktów rozszerzonej rzeczywistości. W 2017 roku zakupiła startup animacji społecznościowych Evertoon, aby zbudować sieć społecznościową dla swoich gier. W zeszłym roku kupiło 3D mapping startup 6D.ai aby opracować rozszerzoną rzeczywistość “na skalę planetarną” i właśnie w sierpniu tego roku nabył aplikację skanującą LiDAR Scaniverse, aby stworzyć mapę świata 3D.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.