Nielsen miscount kosztuje sieci telewizyjne co najmniej 350 milionów dolarów, mówi trade group

Niedoszacowanie oglądalności telewizji poza domem ujawnione pod koniec ubiegłego roku było znacznie gorsze niż początkowo wskazywał Gigant pomiarowy i nieproporcjonalnie brakowało młodych, czarnych i latynoskich widzów-wynika z raportu opublikowanego dziś przez Biuro Reklamy wideo.

VAB powiedział, że recount Nielsena do tej pory pokazuje 350 milionów dolarów utraconych przychodów sieci i sugeruje, że całkowita suma wyniesie ponad 700 milionów dolarów.

Subskrybuj Ad Age teraz, aby otrzymywać najnowsze wiadomości i analizy branżowe.

“Przejrzeliśmy dziś informacje udostępniane przez VAB i chociaż uznajemy niedomówienia w części naszych krajowych odbiorców spoza domu,podtrzymujemy nasze wcześniejsze oświadczenia, że skala problemu była bardzo mała w przypadku większości telekastów”, powiedział rzecznik Nielsen za pośrednictwem poczty e-mail. 

W złej wiadomości podczas Tygodnia wakacyjnego, Nielsen poinformował o Gru … 22 że oglądanie poza domem nie zostało zgłoszone dla domów szerokopasmowych w pomiarach publiczności krajowej od września 2020 do grudnia 2021.

Według VAB, Nielsen poddał ponownej obróbce połowę z 16 miesięcy, a wyniki pokazują znacznie większy wpływ niż wcześniej ujawniono.

Ogólnie rzecz biorąc, dotychczas poddane ponownemu przetworzeniu miesiące wskazują na stratę w wysokości 350 milionów dolarów przychodów z reklam dla sieci, według VAB, a ponieważ te miesiące stanowią mniej niż połowę całkowitego okresu niedoszacowania, Grupa szacuje całkowity wpływ na ponad 700 milionów dolarów.