Nielsen ujawnia błąd w ocenach out-of-home TV

Liczenie wydarzeń sportowych na żywo jest najważniejszym elementem pomiaru poza domem, ponieważ sieci telewizyjne od dawna utrzymują, że nie otrzymują odpowiedniego kredytu dla dużych widowni sportowych na żywo w restauracjach i barach. Pomiary Nielsena poza domem były kością kontrowersji podczas premiery, ponieważ firma odwróciła decyzję o opóźnieniu wdrożenia pomiaru w obliczu pandemii po wycofaniu się z sieci telewizyjnych.

Ostatnie błędy w liczeniu nie mogły przyjść w gorszym momencie dla Nielsen. jego akredytacja MRC została zawieszona we wrześniu z powodu podobnych niedoszacowanych problemów na znacznie większym rynku telewizji wewnętrznej. Firma zamierza przywrócić wiarę w swoją dokładność wśród marketerów, agencji i firm medialnych, które zdecydują, czy ponownie wdrożyć tę akredytację, czy przyznać akredytację dla nowej usługi pomiarowej Nielsen One cross-platform.

Nielsen ogłosił na początku tego tygodnia, że daje dostęp 10 agencjom i firmom medialnym do wypróbowania wersji alfa pomiaru nowej generacji Nielsen One przed spodziewaną pełną premierą w grudniu 2022 roku.

RSVP dla Ad Age ‘ s Super Bowl event w lutym. 8 at AdAge.com/InDepthSuperBowl

 

Video Advertising Bureau, grupa medialna, która ostro skrytykowała Nielsena i naciskała na zawieszenie jego akredytacji na początku tego roku, zaatakowała firmę na nowo.

“Dzisiejsze ogłoszenie przez Nielsen większej liczby błędów systemowych, które jeszcze bardziej zaniżyły oglądalność telewizji w ciągu ostatnich 16 miesięcy, jest niezgłębione, zarówno dla Nielsena, jak i kupujących i sprzedających, którzy używają danych Nielsena jako waluty handlowej”, powiedział Sean Cunningham, CEO VAB w oświadczeniu. “Podczas gdy VAB i nasza grupa zadaniowa ds. innowacji pomiarowych starają się odbudować zaufanie do podstawowych możliwości pomiarowych Nielsena, czas tego najnowszego i oszałamiającego pominięcia oglądalności OOH nie jest liczony w rosnącym wszechświecie domowym wyłącznie szerokopasmowym zbiega się z naszym niedawnym odkryciem znaczących wad w ogólnych planach Nielsena dotyczących włączenia domów wyłącznie szerokopasmowych na początku 2022 r.dla lokalnej telewizji. Biorąc pod uwagę bezprecedensową skalę niedoszacowania Nielsena w 2021 r.i głębię wykrytych wad w ich podstawowej kompetencji w zakresie pomiarów telewizyjnych, jesteśmy bardzo zaniepokojeni, że Nielsen One jest budowany na zepsutym i wadliwym fundamencie pomiaru i waluty.”