Nielsen będzie mierzył poszczególne reklamy podczas remontu systemu ratingowego

Extreme Reach jest “źródłem kreatywnych aktywów dla większości marek”, w tym ponad 90 z 100 wiodących krajowych reklamodawców Ad Age, powiedział Guarav Agarwal, dyrektor operacyjny w firmie, w oświadczeniu.

Zarejestruj się na Ad Age następny: CMO w AdAge.com/NextCMO.

W ramach dostarczania indywidualnych wskaźników handlowych Nielsen będzie również wykorzystywać swoje podpisy treści Gracenote do identyfikacji i przypisywania indywidualnych reklam, w których nie ma znaku wodnego. Należąca do Nielsena Gracenote jest jedną z dwóch firm—wraz z Inscape-które licencjonują technologię automatycznego rozpoznawania treści (ACR) do rejestrowania reklam wyświetlanych na inteligentnych telewizorach, technologię stosowaną również przez wielu konkurentów Nielsena, takich jak VideoAmp, Comscore i iSpot.tv.

“Każdy krok w tym kierunku jest mile widziany”, powiedział Barry Lowenthal, CEO Stagwell Media Kitchen, Nielsen dodając oceny komercyjne. “To postęp. Ludzie od dawna tego chcieli.”

Indywidualne wskaźniki komercyjne Nielsen, takie jak krajowe i lokalne oceny telewizyjne Nielsena, nie są akredytowane przez Media Rating Council. Firma wprowadza obecnie ulepszenia do domowego panelu pomiarowego, aby odzyskać zawieszoną we wrześniu branżową pieczęć aprobaty. Problemy z utrzymaniem gospodarstw domowych w obliczu pandemii, ujawnionej na początku tego roku pod kontrolą firmy medialnej trade group Biura Reklamy wideo, doprowadziły do zaniżenia ratingów telewizyjnych i zawieszenia akredytacji MRC.

Mimo to, ratingi telewizyjne Nielsen pozostają walutą dla zdecydowanej większości ofert telewizyjnych-akredytacja lub nie.

Ale dodanie indywidualnych ocen komercyjnych nie ma na celu poprawy obecnych ocen Nielsena, ale ma sprawić, że liniowy pomiar reklam telewizyjnych będzie porównywalny z CTV i innymi pomiarami cyfrowymi, ponieważ Nielsen przygotowuje swoją nową generację Nielsen One, która ma rozpocząć działalność na początku przyszłego roku i w pełni działać do końca roku.

Zarejestruj się na Ad Age następny: CMO w AdAge.com/NextCMO.

“Zapewnienie branży prawdziwych, zaufanych wskaźników, które oferują harmonizację na różnych platformach, jest podstawą do zrewolucjonizowania procesu kupna i sprzedaży między mediami i fundamentalnym krokiem w kierunku Nielsen One”, powiedział Kim GIlberti, starszy wiceprezes ds. pomiaru produktów w Nielsen.