Nike kupuje gorący startup NFT, gdy jego metaverse push rośnie

Nike w poniedziałek ogłosiła, że nabyła RTFKT, jedną z najgorętszych firm NFT z jednymi z najlepiej sprzedających się projektów na rynkach NFT, za nieujawnioną cenę. 

Przejęcie to kolejny znak, że producent sneakersów ma poważne plany dotyczące obuwia metaverse i cyfrowego. W zeszłym miesiącu Nike stworzyła wirtualny świat na Roblox, platformie do gier, i złożyła wniosek o siedem znaków towarowych “Wirtualnych towarów”.

RTFKT stoi za jednymi z najbardziej udanych startów NFT, dowodząc ponad $700,000 na rynkach takich jak OpenSea, platforma handlowa dla nie-wymiennych tokenów.

Zobacz wszystkie reklamy roku 2021 firmy Ad Age tutaj.

Marketerzy i entuzjaści NFT powiedział ofertę Nike dla RTFKT może pobudzić jeszcze szersze przyjęcie technologii kryptograficznej. “To przełomowy moment dla marek i NFTs”, powiedział Avery Akkineni, prezes VaynerNFT, który jest oddziałem VaynerMedia, który współpracuje z reklamodawcami takimi jak AB InBev przy projektach NFT. “To pokazuje pragnienie, aby główne marki uczestniczyły w tej kulturze.”

Chociaż wielu marketerów i konsumentów prawdopodobnie nie zna pracy RTFKT, projekty startupu, z których niektóre obejmują wirtualne trampki, są dobrze znane kolekcjonerom NFT. NFTs, czyli nie-wymienne tokeny, są tworzone przy użyciu technologii blockchain, która jest tą samą platformą obliczeniową, która wydobywa i śledzi kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ethereum. Marki coraz bardziej angażują się w NFT w tym roku, dystrybuując dzieła NFT i współpracując z twórcami NFT. Tymczasem główne platformy internetowe, takie jak Meta (dawniej Facebook), uważają NFTs za podstawowy zasób cyfrowy dla nadchodzącego metaverse.