Nike wystawia global media account pod przegląd

Uważa się, że marka rozmawia ze wszystkimi większymi holdingami, co oznacza Międzypubliczną grupę Cos.”Mediabrands może być również uczestnikiem. Jednak Nike nie będzie szukał tylko jednego partnera medialnego według osoby bliskiej sytuacji.

Nike, Wieden + Kennedy, Mindshare, Mediabrands i Assembly nie były od razu dostępne do skomentowania. Uważa się, że recenzja jest obsługiwana przez R3, chociaż konsultacja nie była natychmiast dostępna do skomentowania.

Zobacz reklamodawców roku 2021 Ad Age tutaj.

Przegląd obejmuje około 1 mld USD globalnych wydatków, według osoby zaznajomionej z tą sprawą.  Większość wydatków marketingowych Nike przeznacza na działania pozamedialne, takie jak sponsoring i wydarzenia. Według danych Ad Age Datacenter firma Nike wydała na całym świecie 3,1 mld USD na reklamę i promocję, znaną również jako “koszt tworzenia popytu”, w roku fiskalnym zakończonym w maju 2021 r. Koszty tworzenia popytu obejmują koszty reklamy i promocji, w tym koszty umów o wsparcie, produktów uzupełniających, reklamy telewizyjnej, reklamy cyfrowej i drukowanej oraz kosztów mediów, wydarzeń związanych z marką i prezentacji marki w handlu detalicznym.

Przegląd był długi, biorąc pod uwagę, że firma Nike zmienia się z marki na wydajność, zgodnie z osobą bliską tej sytuacji. Może to skutkować dużymi wygranymi dla zasiedziałych sklepów, które obsługują tylko Media marki, ponieważ szukają części biznesu Nike performance media, biorąc pod uwagę, że marka ma około tuzina agencji performance media w swoim rosterze, według osoby zaznajomionej z procesem.

Ostatnio Nike śledzi swoich konsumentów w metawersie. W zeszłym miesiącu sprzedawca zgłosił znaki towarowe Wirtualnych towarów dla swoich imienników i marek Jordan. Niedawno stworzył własny świat “Nikeland” w popularnej grze Roblox. Dziś Nike ogłosiła przejęcie RTFKT, szybko rozwijającej się firmy NFT. John Donahoe, prezes i dyrektor generalny Nike, powiedział: “przyspiesza cyfrową transformację Nike i pozwala nam służyć sportowcom i twórcom na styku sportu, kreatywności, gier i kultury.”

Jednak to sprzedaż detaliczna z cegły i zaprawy pomaga gigantowi odzieży sportowej w dalszym rozwoju. W ostatnim kwartale firma Nike odnotowała wzrost przychodów o 12% do 11,6 mld USD, w tym wzrost sprzedaży detalicznej o 24%. Ogólnie przychody wzrosły o 16% do 12,2 mld USD za kwartał. Podobnie jak wielu sprzedawców detalicznych, marka jest nękana problemami z łańcuchem dostaw, które mogą mieć wpływ na decydujący sezon sprzedaży wakacyjnej. W poniedziałek Nike poinformuje o zarobkach za drugi kwartał. 20.

Na początku tego roku marka straciła pozycję lidera rynku, gdy Alex Lopez, weteran Nike, który ostatnio był globalnym wiceprezesem ds. marketingu marki i Globalnym dyrektorem kreatywnym dla mężczyzn w gigancie odzieży sportowej Z Beaverton w stanie Oregon, dołączył do McCann Worldgroup jako prezes i globalny dyrektor kreatywny.

Współpraca: Judann Pollack i Adrianne Pasquarelli