Nike pozywa Lululemona za naruszenie patentu na Mirror Home Gym

Nike Sp. Z O. O. pozwał Lululemon Athletica Inc. twierdzenie, że jego Lustrzana Siłownia domowa i aplikacja mobilna naruszają jej patenty na cyfrowy sprzęt do ćwiczeń w domu.

Garnitur Nike to najnowszy model w rozwijającej się branży fitnessu domowego, w której firmy zwracają się do sądów, aby chronić swoje produkty przed konkurencją, jednocześnie rozszerzając swoją działalność na nowe linie biznesowe. Lululemon, niegdyś wyłącznie firma yogawear, nabyła startup Mirror za 500 milionów dolarów w 2020 roku.

Firma Nike pozew maluje lustro jako początkujący na rynku, podczas gdy” Nike poświęciła dziesięciolecia na tworzenie przełomowych cyfrowych technologii sportowych ” od lat 80.

Aby udowodnić swoją wiedzę, Nike wskazała na kilka produktów, które opracowała w tej dziedzinie, w tym system Nike+ iPod, wprowadzony przez Apple Inc. w 2006 roku oraz produkty koszykarskie i treningowe Nike+ ESP, które trafiły do sprzedaży w 2012 roku.

Nike posiada “solidne portfolio patentów skierowanych do swoich cyfrowych innowacji sportowych do użytku w lub ze sprzętem fitness i aplikacjami”, w szczególności tych, które pozwalają użytkownikom łączyć się z innymi sportowcami w mediach społecznościowych”, powiedziała firma zajmująca się butami sportowymi i odzieżą sportową w skardze złożonej w środę w sądzie federalnym na Manhattanie.

“Patenty, o których mowa, są zbyt szerokie i nieważne” – powiedział Lululemon w przesłanym mailem oświadczeniu. “Jesteśmy pewni swojej pozycji i czekamy na jej obronę w sądzie.”

Sporne patenty obejmują system pamięci do określania liczby powtórzeń, które użytkownik powinien wykonywać na podstawie poziomu sprawności fizycznej, sposobów organizacji zawodów między użytkownikami oraz sposobów odbierania i rejestrowania danych dotyczących aktywności sportowej. Firma Nike stwierdziła, że opatentowane funkcje “zachęcają sportowców do ciągłego angażowania się w podobnie myślącą społeczność sportowców poświęconą poprawie kondycji i dobrego samopoczucia.”

Subskrybuj Ad Age teraz, aby uzyskać wielokrotnie nagradzane wiadomości i informacje.

Zobacz najnowsze wiadomości z targów CES tutaj.