Nike pozywa Lululemon za swoje lustro home gym produkt i aplikacje

W czerwcu 2020 r. Lululemon wszedł na kwitnący rynek domowej siłowni w środku pandemii, kupując Home Fitness startup Mirror za 500 milionów dolarów. Nike wniosła pozew przeciwko firmie w sprawie lustra, oskarżając ją o naruszenie patentów. Według CNBC oraz The Wall Street Journal, Pozew Nike zarzuca, że lustro-pełnowymiarowe interaktywne lustro, które wprowadza instruktora fitness na żywo do domu użytkownika – i jego aplikacje wykorzystują technologie, które wymyślił i opatentował. 

Gigant odzieży sportowej wyraźnie wspomniał, że złożył wniosek patentowy w 1983 roku na urządzenie, które może zachęcić użytkowników do ćwiczeń, monitorowania tętna, określenia prędkości podczas biegu i spalonych kalorii. Nike posiada również wiele aplikacji mobilnych do fitnessu, w tym Nike Run Club i Nike Training Club. 

Nike przesłała Lululemonowi listę patentów, które rzekomo naruszył 3 listopada. Jak można się spodziewać, firma bardziej znana z produkcji spodni do jogi i innych rodzajów odzieży gimnastycznej nie zgodziła się z oceną Nike. Rzecznik powiedział publikacjom w oświadczeniu, że patenty ” o których mowa są zbyt szerokie i nieważne.”Powiedzieli również, że Lululemon jest pewny swojej pozycji i” z niecierpliwością oczekuje obrony w sądzie.”

Mirror działa jako samodzielna firma w ramach Lululemon, stawiając producenta odzieży treningowej w bezpośredniej konkurencji z takimi firmami jak Peloton i Tonal. CEO Lululemon Clavin McDonald powiedział wcześniej, że zakup polega na łączeniu się z konsumentami, ponieważ są oni zobowiązani wydać więcej, im bardziej angażują się w markę. W zeszłym miesiącu firma zmniejszyła jednak o połowę prognozę sprzedaży urządzenia, nazywając 2021 ” trudnym rokiem dla cyfrowej kondycji.” 

Nie jest to jedyna związana z patentami Bitwa prawna, w którą uwikłany jest Lululemon. W zeszłym roku złożyła pozew o naruszenie patentu przeciwko Peloton, twierdząc, że wzór, którego druga firma użyła do nowej linii legginsów i biustonoszy sportowych, narusza jej własność intelektualną.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.