Nike łączy siły z Robloxem, a zainteresowanie metaverse rośnie

Witamy w Nikeland.

Gigant artykułów sportowych zrobił kolejny krok w metawersie z Nikeland, Nowym Światem marki Roblox.

Świat został zainspirowany prawdziwą siedzibą firmy Nike w Beaverton w stanie Oregon. Posiada areny, na których gracze z platformy gier online mogą grać w mini-gry, w tym tag, “Podłoga to lawa” i dodgeball. Nagrody w grze to niebieskie wstążki, które można wymienić na materiały budowlane, oraz złote medale, które odblokowują wirtualne produkty dla awatarów graczy. Jest oczywiście element handlowy: cyfrowy salon wystawowy pozwala graczom ubierać się w odzież i Obuwie Nike.

To nie jest pierwsza współpraca Nike z Roblox. Obaj współpracowali podczas Nike Air Max Day w 2019 roku. Ale ta większa aktywacja pokazuje, jak metaverse staje się istotną częścią strategii marek w przyszłości.

Nike niedawno złożył wniosek o znaki towarowe virtual goods dla marek Nike i Air Jordan. Cyfrowe przedmioty wymienione w dokumentach obejmują nakrycia głowy, okulary, torby, plecaki i sprzęt sportowy oraz dwa logo marki. 

Inne marki, w tym Warner Brothers, Chipotle i Hyundai, również wykonały własne kampanie Roblox, mając nadzieję dotrzeć do młodszych odbiorców.

W ramach aktywacji, Nike ożywi świat Roblox w domu innowacji Nike w Nowym Jorku za pomocą specjalnego obiektywu Snapchat. Obiektyw pozwoli odwiedzającym dziecięcą podłogę zobaczyć przestrzeń przekształconą w wersję Nikeland w rzeczywistości rozszerzonej.