Nikola Motors wycofuje pozew o 2 miliardy dolarów przeciwko Tesli

Nikola Tesla mógł być zadowolony, że oba jego nazwiska były zatrudniane przez firmy zajmujące się samochodami elektrycznymi, ale być może mniej, że Nikola pozwał Teslę i vice-versa. Nikola Corp. wycofuje pozew o naruszenie patentów za 2 miliardy dolarów przeciwko Tesla Inc. jako założyciel firmy Nikola Trevor Milton staje przed karnym oskarżeniem o oszustwa, Bloomberg zgłosiła. 

Według zgłoszenia w sądzie w San Francisco obie firmy zgodziły się wycofać wszystkie roszczenia i roszczenia wzajemne przeciwko sobie. Nikola oskarżył Teslę o skopiowanie kilku opatentowanych projektów konstrukcji przedniej szyby, kadłuba i bocznych drzwi. Tesla zaprzeczył wszystkim twierdzeniom i kontratakował. 

Nikola zaprezentował w 2016 roku semi-truck Nikola One napędzany wodorem z obietnicą zasięgu 800-1, 200 mil bez zanieczyszczeń. Jednak został oskarżony przez SEC o oszukiwanie inwestorów, w jednym przypadku za pośrednictwem filmu, który ukazał ciężarówkę poruszającą się pod prąd, gdy po prostu staczała się ze wzgórza. CEO Trevor Milton został następnie oskarżony o dwa oszustwa papierów wartościowych i jeden oszustwa drutu przez Federalną wielką ławę przysięgłych. Zaprzeczył twierdzeniom.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.