Pojazd Nuro trzeciej generacji bez kierowcy wyposażony jest w zewnętrzną poduszkę powietrzną

Nuro ma już w drodze trzeci samochód dostawczy bez kierowcy, a ten model koncentruje się tak samo na ochronie innych, jak na przewożeniu towarów. Nowo wprowadzona wersja, zwana po prostu Nuro, zawiera wiele czujników 360 stopni, w tym kamery, LiDAR, radar i termiki, ale także gigantyczną zewnętrzną poduszkę powietrzną chroniącą pieszych. Nadal nie zaryzykowalibyśmy stania przed tą maszyną (w końcu nadal uderzysz o ziemię), ale powinno to zmniejszyć szanse na poważne obrażenia.

Nowy pojazd przewozi również dwa razy więcej ładunku i oferuje zarówno komory o kontrolowanej temperaturze, jak i modułowe wkładki, które pomagają przewozić szerszą gamę towarów. Nuro nie powiedział, Kiedy ten najnowszy pojazd samojezdny będzie gotowy, ale północnoamerykański oddział chińskiego BYD pomoże produkować jednostki w fabryce Nuro, która ma zostać uruchomiona w 2022 roku. Kroger (inwestor w Nuro)już zobowiązał się do korzystania z tego najnowszego sprzętu.

Nuro

Uaktualnienie może być konieczne. Nuro ma już oferty i testy z głównymi markami, takimi jak 7-Eleven, CVS, FedEx i Kroger, ale stoi w obliczu silniejszej konkurencji ze strony Walmart, Uber i producentów samochodów, takich jak Ford. Firma ryzykuje utratę działalności, jeśli potencjalni klienci potrzebują większych ładunków lub obawiają się odpowiedzialności w przypadku kolizji.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.