NVIDIA rozpoczyna Wdrażanie aktualizacji Androida 11 do wszystkich modeli telewizorów Shield

Firma NVIDIA rozpoczęła wdrażanie aktualizacji oprogramowania 9.0 dla urządzeń Shield TV i zaktualizuje swój system operacyjny do Androida 11. Firma twierdzi, że Experience 9.0 wprowadzi nowy system operacyjny do wszystkich telewizorów Shield, w tym Oryginalnych Modeli z 2015 r., a także obejmie poprawkę bezpieczeństwa Androida z września 2021 r., która naprawia lukę umożliwiającą zdalnym atakującym spowodowanie trwałej odmowy usługi.

Ponadto aktualizacja dodaje dostęp do nowej klawiatury Google z obsługą wyszukiwania głosowego. Użytkownicy będą teraz mogli szukać filmów i programów do oglądania, wydając polecenia głosowe za pośrednictwem Asystenta Google. Ci, którzy mają kompatybilne z aptX Zestawy słuchawkowe Bluetooth, będą mogli zacząć używać go również z ich skrzynką strumieniową. 

Inne aktualizacje, w tym Opcja automatycznego odłączania urządzeń Bluetooth w trybie uśpienia w celu oszczędzania baterii, ustawienie oszczędzania energii dla dodatkowego dostosowywania zasilania oraz obsługa przycisków Stadia dla kontrolerów Xbox, Playstation i Shield. Dla członków GeForce Now aktualizacja dodaje obsługę dodatkowych klawiatur i myszy Bluetooth. Ponadto Twitch został zaktualizowany, aby móc jednocześnie obsługiwać wysokiej jakości transmisje strumieniowe i gry dla nich.

Wreszcie ci, którzy mieszkają w USA, mogą dostać sześć miesięcy Peacock Premium za darmo, gdy dostaną nowy telewizor Shield. Peacock to usługa strumieniowa NBCUniversal, która służy jako dom dla NBC pokazy jak w biurze. Ma darmową wersję z reklamami z ograniczonym katalogiem i Premium bez reklam z większą zawartością, która kosztuje $5 miesięcznie. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.