Owsiana kampania zakazana przez ASA za Oświadczenia środowiskowe

Jest to znak czasów, że mleko owsiane, mleko roślinne, jest obecnie jednym z najbardziej profilowanych marketerów — a cała praca jest wykonywana we własnym zakresie. Marka jest innowacyjna i wydajna, ale jest również kontrowersyjna, co nieuchronnie ma kłopoty z Urzędem ds. standardów reklamowych.

Ubiegłoroczna kampania “Help Dad” zyskała duży zasięg ze względu na wiek i seksizm, który dotyczył mężczyzn w średnim wieku, ale to eko-działacze z prawdziwą urazą-Oatly został uznany za winnego w ramach” roszczeń środowiskowych ” aspektów Kodeksu, a nie za spowodowanie jakiegokolwiek przestępstwa.

Było 109 skarg na kampanię, a reklamy zostały zakazane, chociaż wpływ zakazu jest ograniczony — “pomóż tacie” ostatni raz pojawił się w telewizji rok temu i od tego czasu został zastąpiony przez nowe animowane kartony, Norm & Al.

Czytając mały Druczek ASA, wydaje się, że skarżący mieli rację. Okazuje się, że wycinanie produktów mlecznych i mięsnych z naszej diety nie jest największą zmianą, jaką możemy wprowadzić, aby zmniejszyć nasz wpływ na środowisko. Przemysł spożywczy może wytwarzać 25% gazów cieplarnianych, ale nie można tego obwiniać tylko za mięso i nabiał.

Owsianka zawyżała również emisje z przemysłu mięsnego i Mleczarskiego w porównaniu z przemysłem transportowym i wprowadziła w błąd opinię publiczną, że produkty owsiane generują o 73% mniej CO2e niż mleko.