Ogilvy MD Victoria Day wybiera ogłoszenia na bezludnej wyspie

Victoria Day jest dyrektorem zarządzającym, reklamy, marki i treści w Ogilvy UK, gdzie jest kluczowym graczem w zespole Walgreens Boots. Do Ogilvy dołączyła w 2018 roku z adam&eveDDB, gdzie była partnerem zarządzającym, prowadząc konta Waitrose, Google i Halifax.

OGŁOSZENIA BEZLUDNA WYSPA

KFC
Agencja: Matka

KFC w ciągu ostatnich kilku lat ledwo postawiło stopę w złym kierunku, dzięki czemu ich marka czuła się w kółko świeża i aktualna. Dobre reklamy drukowane są w dzisiejszych czasach rzadkością, ale ta jest piękna-zabawna, pouczająca i cudownie oportunistyczna.

BURBERRY OPEN SPACES
Reżyseria: Megaforce

Piękna, surrealistyczna, najwyraźniej zainspirowana cytatem założyciela Thomasa Burberry’ ego: “nieodłączną częścią każdej odzieży Burberry jest wolność” i to jest właśnie duch, który jest przez to wywoływany. Nie ma tu napięcia między marką a produktem tylko bardzo prosta myśl, wykonana z absolutną klarownością i kunsztem.

CINZANO AIRLINE, 1978
Agencja: Collins Dickinson Pearce.
Reżyseria: Alan Parker

Jak każdy, kto coś wie, jest świadomy, komedia jest niezwykle trudna do zrobienia dobrze. Zwłaszcza w 30″. Ta seria reklam była klasą mistrzowską urodzoną w erze klasycznego brytyjskiego sitcomu, w którym w kółko używa się tego samego prostego żartu z rozlanego napoju. Czas jest perfekcyjny, reżyser pozwala rozgrywać akcję bez dodawania niczego zbędnego. Trudno wybrać ulubioną w serii, ale “linia lotnicza” to bierze, bo Joan Latająca do tyłu na swoim miejscu sprawia, że chichotam za każdym razem.

NIKE PARKLIFE
Agencja: Simons Palmer
Reżyseria: Jonathan Glazer, 1997

220 piłkarzy z różnych środowisk, wieku, płci i religii zebrało się w duchowym domu Sunday league football, znanym jako Hackney Marshes, aby sfilmować reklamę Nike. W czasach, gdy Nike było postrzegane jako zbyt błyszczące i Amerykańskie, aby uzyskać angielską stopę, zmieniło to grę. Nienawidzę futbolu i nadal go kocham. Niezależnie od tego, w jakiej lidze jesteś “po prostu zrób to”, czujesz się tak dobrze dzisiaj, jak wtedy.

THE ECONOMIST
AMVBBDO, 1988

Czy jakaś marka wykazała się tak konsekwentnym opanowaniem druku i reklamy? Raczej nie. Prowokujące do myślenia, inteligentne i angażujące. Wiele marek mówi o punkcie widzenia, ekonomista ma taki.