Ogilvy UK chief ECD Jules Chalkley: reklamy roku 2021

2021 to rok, który udowadnia maksymę, że chaos i przeciwności są rzeczywiście motorem kreatywności. Na tle trudnych czasów, praca pojawia się z prawdziwej gamy sklepów kreatywnych w Wielkiej Brytanii; duże, progresywne, uderzają cię w twarz pomysły, wykonane w centymetr ich życia. I to nie tylko zwykli podejrzani, ale wiele sklepów kreatywnych odnajduje swoją moc. Tak więc, dla mnie, czuję się jak odradzający się rok w Wielkiej Brytanii.

I podczas gdy przywołuję moc optymizmu, wybrałem pracę, która w ciągu roku dostarczyła dopaminę.

Reklamy roku.

Megaforce wznieciło ducha w swoim dziele dla Burberry, gdy eksplorują granicę fantazji i rzeczywistości. Biorąc pod uwagę bliskość, w jakiej mieszkaliśmy przez ostatni rok, moja dusza pędzi. Nawet w swoim marzycielskim stanie wyzwolił mnie, może na chwilę, ale na pewno to poczułem. A jeśli tak fajnie się ogląda, to jak fajnie by było zrobić?

Przebywając w dużych domach mody, Balenciaga dostarczyła wszelkiego rodzaju szaleństwo w tym roku. Nieprzewidywalne, radosne, destrukcyjne; wszystko, czego dotknęli, odcięło się od konwencjonalności. Punktem kulminacyjnym było oglądanie, jak mieszkańcy Springfield ślizgają się po wybiegu po tym, jak Homer skontaktował się z dyrektorem kreatywnym Balenciagi w sprawie “kawałka materiału z metką” na urodziny pozbawionej mody Marge. Mów o wykorzystaniu mocy gwiazd. Całe wydarzenie zostało stworzone przez Demna Gvasalia w nadziei, że ludzie się uśmiechną. Co za pyszna ambicja.

Mówiąc o pyszności, Kem Cetinay wrzuca orzechy do ust, podczas gdy Jason Watkins, jeden z naszych najlepszych aktorów, umiera od własnej trucizny, tak naprawdę czuje, że może to być część pilota dla czegoś większego. Kipiąca rywalizacja serialu ITV Drama v Reality rozgrywa się jak mini-Szekspirowskie tragikomedie. Kontrastowe pisanie i wykonanie każdego gatunku jest nieustannie oglądane.

Nasze siostrzane agencje David i Ingo stale dostarczają doskonałą pracę dla Burger Kinga, ale zmieniając nieco Hals, to rebranding Burger Kinga na początku tego roku, że czubek na happy. Każdy element, począwszy od bogatej palety kolorystycznej, poprzez Typ inspirowany kształtem bułek hamburgerowych, aż po mundury – wszystko ma wspaniały żartobliwy charakter. Sprawdź wprowadzenie rebrand wideo.

Wszystko, o czym wspominam, wygląda na radość z tworzenia. I to być może jest największa siła kreatywności, tak, nawet komercyjna kreatywność; kiedy zrobiona dobrze, jest to chwila ucieczki dla twórców, ale co ważniejsze dla publiczności.

Jules Chalkley jest dyrektorem kreatywnym Ogilvy UK. Wcześniej pracował w BMB, Engine, RKCR / Y & R i St Luke ‘ s, a także tworzył prace dla marek, takich jak Red Bull, BBC, Ikea, Land Rover, Rowse i kampanii żywnościowych M&S. Jego prace zdobyły ponad 140 nagród na całym świecie.