OkCupid podwaja kontrowersyjną kampanię reklamową pro-choice

Czwarty zakazany obraz pokazuje pedicure stopy trzymające jasnoczerwone zapalniczki między każdym palcem, frazę “każdy toker” u góry. Chociaż Stan Nowy Jork zalegalizował już rekreacyjną konsumpcję marihuany, Polityka reklamowa MTA, która została zmieniona w listopadzie ubiegłego roku, zakazuje wszelkich odniesień do substancji.

“MTA dąży do utrzymania bezpiecznego, bezpiecznego i przyjaznego środowiska dla wielokulturowego, wieloetnicznego i zróżnicowanego kierowania, w tym nieletnich”, napisał Eugene Resnick, rzecznik MTA, do Ad Age. “Zmienione wytyczne MTA dotyczące reklamy wprowadziły poprawki do definicji dozwolonej reklamy i zakazanej reklamy, mając na uwadze ochronę Pierwszej Poprawki, której zaktualizowane wytyczne reklamy OKCupid nie spełniały.”

Zmiana polityki reklamowej MTA nastąpiła w tym samym tygodniu, w którym uregulowano pozew z damską marką zabawek erotycznych. Trzyletni pozew złożony przez markę w szczególny sposób wywołał wielokrotnie nagradzaną kampanię “DTF” firmy OkCupid, prowadzoną przez Wieden+Kennedy z 2018 roku. Wskazując na hipokryzję odmowy praw reklamowych w metrze, legalne zgłoszenia Dames, “MTA najwyraźniej nie zastosowała Polityki do OkCupid lub doszła do wniosku, że OkCupid-serwis randkowy i erotyczny, którego reklamy używają wyraźnego seksualnego kalambura—nie jest” biznesem zorientowanym seksualnie.’”

Czytaj więcej na ten temat: MTA pozwala firmie erotycznych zabawek reklamować się w metrze.

Podobnie jak” Every Single Person”, kampania” DTF”, która obaliła Skrót randkowy” down To fuck”, wypełniając ostatnie słowo zwrotami takimi jak” dtfall head over heels “i” dtflea market”, była podobnie kontrowersyjna wśród niektórych grup, ale Hobley powiedział w inny sposób.

“Reakcja na ‘DTF’ dotyczyła tego wyrażenia ” – powiedział Hobley. “W przypadku [‘Every Single Person’] jest to mocniejszy cios, ponieważ jest ukierunkowaną, bardziej pojedynczą odpowiedzią na tożsamości LGBTQ. Jest to normalizacja stylu życia. Homofobia, którą widzieliśmy w niektórych reakcjach, różni się od krytyki innych.”

Pomimo niepowodzeń, OkCupid kontynuuje wznawianie kampanii. Oprócz ponownego uruchomienia reklam OOH, OkCupid przekazuje jednego dolara GLAAD, organizacji LGBTQ+ anty-zniesławienie, aby dopasować każdy z 10,900 lubi plakat wirusowy-łzawienie tweet otrzymał. Serwis randkowy przekaże również 2 USD GLAADOWI za każde podobne, które otrzyma na Instagramie, który został opublikowany wczoraj.

Czytaj: OkCupid bierze ” DTF ” poza run-of-the-mill screw.