Klipsy MyEye Pro firmy OrCam do okularów pomagają osobom niedowidzącym czytać i identyfikować twarze

OrCam, firma produkująca produkty ułatwiające dostęp osobom niedowidzącym, zdobyła nagrodę CES innovation award za zamontowane na okularach urządzenie MyEye Pro. Pomaga niewidomym i niedowidzącym, czytając tekst drukowany i cyfrowy, rozpoznając ludzi, identyfikując produkty i nie tylko. OrCam zdobył nagrodę zarówno w kategoriach CES Innovation accessibility, jak i health and wellness. 

“Żyjemy jeszcze w niepewnych czasach… wyzwania naszych użytkowników związane z dostępem nie ustały podczas pandemii. Jeśli już, nasiliły się”, powiedział współzałożyciel i współprzewodniczący OrCam Prof. Amnon Shashua w poście na blogu OrCam.

MyEye Pro montuje się na okularach i komunikuje informacje wizualne w sposób słyszalny. Kluczową nową funkcją jest “inteligentne Czytanie”, które działa podobnie jak funkcje Crtl-F/CMD-F (Znajdź) na komputerze PC lub Mac, umożliwiając użytkownikom uzyskanie określonych informacji — coś, co pomogło kołysać panel CES” interaktywna funkcja inteligentnego czytania pozwala użytkownikom na doświadczenie dostosowane specjalnie dla nich”, napisali sędziowie.

Kolejną nowością, która pojawiła się w zeszłym roku, jest asystent głosowy OrCam. Użytkownicy mogą rozmawiać z MyEye Pro (lub ręcznym czytnikiem orcam firmy), aby aktywować rozpoznawanie twarzy lub powiedzieć urządzeniu, aby czytało strony w książkach, gazetach i menu restauracji. “Nowo wydany” Hey OrCam “umożliwia kontrolę wszystkich funkcji i ustawień urządzenia bez użycia rąk, za pomocą poleceń głosowych”, jak zauważyli sędziowie CES. 

Jeśli chodzi o sam sprzęt, OrCam Eye Pro jest aktualizacją w stosunku do poprzedniego produktu OrCam Eye z szybszym procesorem, dwoma mikrofonami zamiast jednego, dłuższą żywotnością baterii, ulepszonym mocowaniem okularów i wieloma innymi. Dzięki ulepszeniom procesora, działa szybciej i “reaguje szybciej i z większą dokładnością [dla] reakcji na gesty wskazujące, identyfikacji kodów kreskowych i banknotów oraz rozpoznawania twarzy”, napisał OrCam.

Tuż przed zeszłorocznymi targach CES 2021 zauważyliśmy, że dostępność w dziedzinie technologii uległa poprawie, ale trzeba było zrobić więcej. Dodawanie funkcjonalności do istniejących produktów i oprogramowania jest ważną częścią tego, ale urządzenia specjalnie zbudowane odgrywają rolę, jak również. “Zarówno OrCam MyEye, jak i Orcam Read były instrumentalnymi urządzeniami w zapewnianiu naszym użytkownikom możliwości kontynuowania zajęć akademickich, zawodowych i osobistych oraz pozostania w kontakcie z rodziną, przyjaciółmi i społeczeństwem” – powiedział Shashua.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.