PayPal potwierdza, że bada uruchomienie własnego stablecoin

PayPal rozszerza swoją działalność kryptowalutową, ponieważ otworzył handel dla wszystkich użytkowników w 2020 roku. To pozwoliło klientom z USA, aby sprawdzić z kryptowaluta i zwiększył swój limit Crypto buy w ciągu ostatniego roku. W przyszłości może również oferować własny stablecoin. Jose Fernandez da Ponte, SVP krypto i walut cyfrowych w PayPal, potwierdził Bloomberg że dostawca płatności online ” odkrywa stablecoin.”Powiedział również, że firma będzie ściśle współpracować z odpowiednimi organami regulacyjnymi”, jeśli i kiedy [it] będzie dążyć[s] do przodu.”

Programista o imieniu Steve Moser znalazł ukryty kod i obrazy dla “Monety PayPal” w aplikacji firmy i udostępnił je Bloomberg. Na podstawie tego, co odkrył, Moneta PayPal będzie wspierana przez dolara amerykańskiego. Może również zawierać logo PayPal z dwoma poziomymi ukośnikami w poprzek, choć może się to zmienić po premierze monety, jeśli ujrzy światło dzienne. Rzecznik powiedział publikacji, że Ciekawostki Moser odkryła w aplikacji były resztki z wewnętrznego hackathonu przez blockchain firmy, krypto i cyfrowy podział walut.

Stablecoiny są kryptowalutami wspieranymi przez waluty fiat i są zazwyczaj bardziej stabilne niż ich zdecentralizowane odpowiedniki. Meta (dawniej Facebook) ma również duże plany kryptograficzne i miał uruchomić cyfrowy portfel, który obsługuje własny stablecoin o nazwie Diem. Jednak w obliczu pushback ze strony regulatorów i uruchomił portfel kryptowaluta Novi z StableCoin nazwie Dolar Pax zamiast.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.