PayPal ma pozew o zamrożenie kont i funduszy klientów

Trzech użytkowników PayPal, którzy rzekomo mieli zamrożone konta i środki pobrane przez firmę bez wyjaśnienia, złożyło pozew federalny przeciwko usługom płatności online. Powodowie-dwóch użytkowników z Kalifornii i jeden z Chicago-oskarżają firmę o bezprawne przejęcie ich własności osobistej i naruszenie przepisów dotyczących wymuszania haraczy. Teraz proponują pozew zbiorowy w imieniu wszystkich innych użytkowników, którzy wcześniej mieli zamrożone konta i domagają się zadośćuczynienia, a także odszkodowania karnego i wzorowego.

Lena Evans, jedna z powodów, która była użytkownikiem PayPala przez 22 lata, powiedziała, że strona internetowa przechwyciła 26 984 USD z jej konta sześć miesięcy po tym, jak została zamrożona, nie mówiąc jej dlaczego. Evans korzystała z paypala, aby kupować i sprzedawać ubrania na eBay, wymieniać pieniądze na pokerową Ligę, którą posiada i na organizację non-profit, która pomaga kobietom o różnych potrzebach. 

Kolega powód Roni Shemtov powiedział, że PayPal przejął ponad $42,000 jej pieniędzy i nigdy nie dostał akceptowalnego powodu, dla którego jej konto zostało zamknięte. Otrzymała kilka różnych wyjaśnień, gdy skontaktowała się z firmą: jeden przedstawiciel klienta powiedział, że to dlatego, że używała tego samego adresu IP i komputera, co inni użytkownicy Paypal, podczas gdy inny powiedział, że to dlatego, że sprzedawała odzież do jogi w 20 do 30 procent niższe niż w handlu detalicznym. Jeszcze inny przedstawiciel rzekomo powiedział, że to dlatego, że używała wielu kont, czego zaprzecza. 

Shbadan Akylbekov, trzeci powód, powiedział, że PayPal przejął ponad $172,000 jego pieniędzy, nie dając mu żadnego wyjaśnienia, dlaczego konto zostało ograniczone w pierwszej kolejności. Akylbekov wykorzystał konto firmy należącej do jego żony do sprzedaży długopisów hialuronowych, które są długopisami bezigłowymi, które wstrzykują kwas hialuronowy w skórę. Po tym, jak pieniądze zniknęły z konta po sześciomiesięcznym zamrożeniu, PayPal rzekomo wysłał żonie list, który mówi, że ” naruszyła Umowę użytkownika PayPal i Politykę dopuszczalnego użytkowania (Aup), akceptując płatności za sprzedaż wypełniaczy do wstrzykiwania, które nie zostały zatwierdzone przez FDA.”Powiedziała również, że pieniądze zostały pobrane z jej konta” za jej kary umowne wynikające z tych naruszeń AUP zgodnie z Umową Użytkownika.”

PayPal od dawna rozgniewał wielu użytkowników za ograniczanie kont i zamrażanie ich środków na sześć miesięcy lub dłużej. Jednym z głośnych przypadków był amerykański pokerzysta Chris Moneymaker, który miał 12.000 dolarów wzięte z jego konta po sześciu miesiącach jest ograniczona. Moneymaker był już w trakcie proszenia ludzi o dołączenie do niego w pozwie zbiorowym, zanim jego fundusze zostały ” tajemniczo zwrócone.” 

Część skargi brzmi:

“Powód wnosi pozew zbiorowy przeciwko pozwanemu PAYPAL, INC. (“PayPal”) w celu dochodzenia odszkodowań i innych ulg dostępnych zgodnie z prawem i na zasadzie słuszności w imieniu własnym, a także w imieniu członków grupy określonej w niniejszym dokumencie… Działanie to wynika z powszechnej praktyki biznesowej pozwanego polegającej na jednostronnym przejmowaniu środków z rachunków finansowych swoich klientów, bez podania przyczyny i bez sprawiedliwego lub należnego procesu.

PayPal umieszcza “hold” na własnych środkach Powodowych na ich własnych kontach PayPal. Firma PayPal nie poinformowała powodów i członków grupy o powodach działań podjętych przez firmę PayPal, nawet mówiąc powodom i członkom grupy, że “będą musieli uzyskać wezwanie do sądu”, aby dowiedzieć się prostych informacji o tym, dlaczego firma PayPal trzymała i odmawiała powodom dostępu do własnych pieniędzy.”

<em > wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.