Peacock zadebiutuje w Wielkiej Brytanii i Irlandii 16 listopada

Sky TV i teraz abonenci w Wielkiej Brytanii i Irlandii wkrótce będą mieli dostęp do wielu innych programów i filmów i bez dodatkowych kosztów. Od 16 listopada będą mogli oglądać treści z Peacock w ramach miękkiej premiery usługi streamingowej w tych krajach. Po raz pierwszy Peacock będzie oficjalnie dostępny poza USA (chociaż niektórzy ludzie w innych miejscach z pewnością znaleźli obejście VPN).

Sprowadzenie Pawia do nieba ma sens. Nie tylko jest to lider rynku płatnej telewizji w Wielkiej Brytanii, Sky dzieli spółkę dominującą z NBCUniversal: Comcast. Zawartość Peacock będzie dostępna na platformach Sky w innych krajach w nadchodzących miesiącach, w tym w Niemczech, Włoszech, Austrii i Szwajcarii.

NBCU nie potwierdziło, czy Peacock będzie dostępny jako samodzielny serwis w Europie. Na razie treść będzie wspierana przez reklamy Na Sky. W bibliotece znajdują się takie oryginały jak Saved by the Bell oraz Punky Brewster restartuje, Rutherford Falls oraz Vanderpump Rules. Nadchodzące oryginalne serie obejmują MacGruber, Bel-Air, Joe Exotic (tytuł roboczy), Ted oraz nowa wersja Battlestar Galactica.

Abonenci Sky I NOW znajdą w serwisie mnóstwo klasycznych programów telewizyjnych. Będą mogli oglądać m.in. Biuro, parki i rekreacja, 30 Rock, Heroes, Friday Night Lights, Top Chef oraz Nadążam Za Kardashianami. Co do filmów to mogą oglądać takie filmy jak Children of Men, Hanna, Hannibal, Poza zasięgiem wzroku, Duma I Uprzedzenie, Zapach Kobiety, Proste Życzenie oraz United 93.

Peacock nie jest jedynym serwisem streamingowym z linkami do amerykańskiego nadawcy, który przenosi się do Europy. HBO Max zadebiutował tam w zeszłym miesiącu, natomiast Paramount+ pojawi się w Europie w 2022 roku. Te ostatnie zostaną objęte subskrypcjami Sky Cinema w Wielkiej Brytanii, Austrii, Niemczech, Irlandii, Włoszech i Szwajcarii.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.