Ludzie tracą sen po tym, jak Google zastąpił dźwięk “białego szumu” na głośnikach Nest

Jeśli nie wiesz, urządzenia Google Assistant, takie jak Nest Hub, mogą odtwarzać dźwięk otoczenia z białego szumu, aby pomóc Tobie lub twoim młodym zasnąć. Jednak wielu użytkowników zauważyło, że Google ostatnio zmieniło to na coś, co pętli częściej i ma stłumiony dźwięk, zgodnie z 9to5Google. W rezultacie oni i ich niemowlęta i małe dzieci najwyraźniej tracą przez to sen.

“White noise “jest jednym z 14 dźwięków otoczenia dostępnych z Google Assistant, wraz z” babbling brook”,” fireplace”,” ocean ” i inne. Możesz odtwarzać je do 12 godzin, jeśli nie zostaną wyłączone przez wyłącznik czasowy, a Hub Nest 2.generacji ma funkcję automatycznego wyłączania, która wyłącza dźwięk po zasypianiu.

Wcześniej zapętlał dźwięk białego szumu co godzinę, ale teraz dźwięk powtarza się co 10 minut, co użytkownicy uważają za denerwujące i powtarzalne. Co więcej, wcześniej ostry plik dźwiękowy jest teraz najwyraźniej “przytłumiony” i cichszy niż wcześniej. “To inna tonacja, prawie stłumiona” – powiedział jeden z użytkowników. “Bardzo irytujące, musisz ustawić głośność na 70 procent”, inny zauważył. 

Istnieje co najmniej 100 skarg wzdłuż tych samych linii, z wielu ludzi mówi, że używają białego szumu, aby ich dzieci lub małe dzieci spać. “Gram w nią każdego wieczoru dla mojego malucha i jest bardzo zdenerwowana tą zmianą” – powiedziała jedna. “Proszę, Niech będzie sposób na odzyskanie starszej wersji, abyśmy mogli utrzymać nasz harmonogram snu i zdrowy rozsądek!”

Google mógł zmienić plik, aby zmniejszyć zużycie danych, ponieważ jeden z Redditorów powiedział, że jego Mini używał około 4 GB danych każdej nocy, odtwarzając dźwięki otoczenia Google. Inny przyznał, że jest to” pierwszy problem świata”, ale to pokazuje, jak małe zmiany w szeroko stosowanej technologii mogą powodować niezamierzone problemy. Jeśli użyjesz starego dźwięku i go przegapisz, inny użytkownik Reddita przesłał oryginał na Dysk Google, więc teoretycznie możesz go pobrać i wrzucić do muzyki z YouTube. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.