Pioneer DJ debiutuje serią kontrolerów DDJ-REV w stylu battle

Battle DJs, turntabliści, którzy doskonalą sztukę cięcia i drapania muzyki, aby tworzyć nowe dzieła w locie, otrzymują nowy sprzęt dla mobilnego cyfrowego świata. Do tej pory większość urządzeń do tego stylu miksowania były albo Klasyczne gramofony i mikser combo, albo drogie jednostki modułowe. Dziś Pioneer DJ ogłasza nową serię kontrolerów DDJ-REV skupioną na stylu miksowania battle DJ i skierowaną zarówno do nowicjuszy, jak i profesjonalistów. Nowy entry-level DDJ-REV1 ($259) i pro-level DDJ-REV7 ($1,899) są zarówno Serato DJ kompatybilny i oferują dostosowany układ dla fanów sideways gramofonu i Pioneer DJM-S serii mikserów.

Nowi gracze zainteresowani tym stylem Djingu mogą poczuć smak tego, co nadchodzi, z kilkoma przydatnymi zaletami dla pokolenia transmisji na żywo. 2-kanałowy kontroler DDJ-REV1 uruchamia Serato DJ Lite i zawiera 14-dniową wersję próbną Serato DJ Pro. Jest napędzany autobusem i ma nieco większe koła do biegania niż poprzednie modele w tym przedziale cenowym. Zawiera również wejście mikrofonowe, które wtapia się w master, dzięki czemu możesz rozmawiać podczas transmisji na żywo bez dodatkowego sprzętu – co jest atutem na tym poziomie produktu. Oprócz mikrofonu, jedynym innym wejściem jest port USB, a dostajesz tylko jedno wyjście RCA master.

Chociaż rozmiar kufla, układ nawiązuje do klasycznego wyboru DJ-a battle z talerzami na dole i poziomym suwakiem na górze. Gramofon na boki pozwalał na łatwiejsze drapanie bez wchodzenia ramienia w drogę, co zaowocowało nietypowym rozmieszczeniem dla kontroli wysokości dźwięku. Wydaje się, że niektórzy przyzwyczaili się do tego i ten typ układu kontrolera zaspokaja tę znajomość.

Sterownik DDJ-REV1.

Pioneer DJ

Centralny panel miksujący zapożycza również z popularnej serii Pioneer DJM-S, z podkładkami wydajności w środku i blokowanymi przełącznikami FX. Istnieje Bank Zdrapek do przechowywania wybranych klipów audio,a także funkcja tracking Scratch. Oszczędza to konieczności powrotu do punktu zadrapania, robiąc to za ciebie, gdy usuniesz ręce z prążkowanego pojemnościowego koła do biegania lub zakręcisz go z powrotem.

Jeśli masz więcej doświadczonych umiejętności i / lub więcej pieniędzy do wydania, 2-kanałowy DDJ-REV7 jest lepszym rozwiązaniem. Ten model z wyższej półki zawiera 7-calowe zmotoryzowane koła do biegania z winylowymi płytami górnymi i regulowanym momentem obrotowym, aby uzyskać klasyczny wygląd gramofonu. Każda strona zawiera również 3,5-calowy wyświetlacz on-jog, na którym można zobaczyć przebiegi i inne dane, lub przełączyć się na wirtualny widok pokładu Serato, grafikę utworu lub własne logo z łatwym do wyświetlenia wielokierunkowym.

Podobnie jak w przypadku modelu ekonomicznego, DDJ-REV7 naśladuje klasyczny układ cięcia i zarysowania dzięki centralnemu mikserowi w stylu DJM-s, podkładkom wydajnościowym i przełącznikowi FX. Te koła biegowe są wzdłuż przedniej krawędzi z suwakiem skoku na górze. Pomiędzy nimi znajdują się odpowiednie przyciski sterujące, przypominające nieco układ serii Pioneer CDJ.

Inne zalety DDJ-REV7 to wbudowane próbki zarysowań, Maglev Fader Pro i 22 wbudowany Beat FX. Jeśli chcesz flankować kontroler gramofonami lub płytami CDJ, masz szczęście, ponieważ na każdym kanale znajdują się wejścia liniowe i gramofonowe. Planujesz zamienić się z innym DJ-em podczas setów na żywo? Podwójne porty USB ułatwią życie. Do większości rzeczy potrzebny jest komputer, ponieważ nie ma pendrive ‘ a ani gniazda karty SD. Informatyka wydaje się możesz przechowywać pełne utwory w wbudowanym banku zdrapek wraz z klipami, ale nie wydaje się to kompletnym rozwiązaniem. Dla wyjść otrzymasz port XLR i RCAs jak master out, plus Zbalansowany 1/4-calowy TRS dla kabiny.

Oczekuje się, że podstawowy poziom DDJ-REV1 będzie dostępny pod koniec stycznia w cenie detalicznej $259 i współpracuje z bezpłatnym oprogramowaniem Serato DJ Lite (1.5.9), chociaż wersja pro będzie również działać. Osoby zainteresowane high-endowym DDJ-REV7 (1899 USD) będą musiały poczekać do lutego, choć nie została potwierdzona Żadna solidna data dostępności. Ten model zawiera licencję na Serato DJ Pro (2.5.9) i kupon na rozszerzenie Serato Pitch ‘n’ Time.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.