Pixar ‘Turning Red’ zrezygnuje z kin dla Disneya+

Turning Red, Najnowszy film fabularny Pixara, będzie miał premierę wyłącznie na Disney+ – poinformowało w piątek studio. Wynika to z Dusza oraz Luca jako trzeci film Pixara, który pominął premierę kinową. Disney planował debiut Turning Red w kinach, ale prawdopodobnie ze względu na niedawny wzrost przypadków COVID-19 w USA i wielu częściach świata, tak się nie stanie. Nie zmieniła się jednak data premiery: film zadebiutuje 11 marca zgodnie z pierwotnym planem.

“Biorąc pod uwagę opóźnione odzyskiwanie kasowe, szczególnie w przypadku filmów familijnych, elastyczność pozostaje podstawą naszych decyzji dotyczących dystrybucji, ponieważ priorytetem jest dostarczanie niezrównanych treści the Walt Disney Company widzom na całym świecie” – powiedział Kareem Daniel, prezes dystrybucji mediów i rozrywki dla Disneya.

Fakt Turning Red premiera na srebrnym ekranie to wstyd, bo to pełnometrażowy debiut reżyserski jednego z najbardziej obiecujących młodych talentów Pixara, Domee Shi. W 2019 roku otrzymała Oscara za pracę nad filmem krótkometrażowym Bao, który został pokazany obok Iniemamocni 2 w kinach. Jak Bao, Turning Red akcja rozgrywa się w rodzinnym mieście Shi w Toronto w Kanadzie. Opowiada historię Mei Lee (głosu użycza Rosalie Chiang), nastolatki, która dowiaduje się, że zmienia się w czerwoną pandę, gdy jest zbyt podekscytowana. Oczywiście w rezultacie powstają różnego rodzaju porwania. Wspominaliśmy już o wspaniałej Sandrze Oh w filmie? Tak, będzie świetnie.  

Fakt Turning Red nie będzie miał Teatralnego biegu, który prawdopodobnie znacząco wpłynie na jego potencjał zarobkowy. To z kolei może sprawić, że Disney będzie mniej skłonny inwestować w różnorodne produkcje, takie jak Turning Red. Jeśli jest pozytywna strona, to jest to, że rodziny będą miały przynajmniej okazję zobaczyć film z bezpieczeństwa swoich domów.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.