Polestar zwiększy moc swojego pojazdu dzięki aktualizacji oprogramowania o wartości 1000 euro

Polestar wydał aktualizację over-the-air, która zwiększa moment obrotowy i moc Polestar 2. To uderza w górę oomph EV DO 469 koni mechanicznych (wzrost o 67hp) I 502 lb. ft momentu obrotowego, wzrost o 15.

W praktyce Polestar mówi, że te ulepszenia skracają około 1/10 sekundy od czasu przyspieszenia 0-60 MPH, czyli do 4,4 sekundy. Firma sugeruje, że największe przyspieszenie znajdzie się w średnim przedziale. Twierdzi, że przejście z 50 do 75 MPH zajmie 2,2 sekundy, czyli około pół sekundy szybciej niż typowy zestaw Polestar 2.

Aktualizacja nie jest jednak Darmowa. Jest on dostępny w sklepie Polestar Extras dla kwalifikujących się samochodów w Wielkiej Brytanii, Holandii, Norwegii, Szwecji, Szwajcarii, Finlandii, Danii, Niemczech i Austrii i kosztuje około €1,000 ($1,130). Polestar planuje zaoferować aktualizację w USA i Kanadzie na wiosnę, a ceny zostaną ogłoszone później.

Polestar nie jest jedynym producentem samochodów, który zwiększa wydajność EV poprzez aktualizacje bezprzewodowe. Tesla oferuje również płatne aktualizacje, które zwiększają przyspieszenie w niektórych modelach, takich jak Model 3 i Model Y.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.