Porsche prezentuje Taycan GTS i Sport Turismo EVs

Porsche zaprezentowało dwie nowe opcje dla tych, którzy chcą uzyskać jeden z jego Taycan EVs: Taycan z legendarnym GTS przydomek i trzeci model nadwozia o nazwie GTS Sport Turismo. Kevin Giek, wiceprezes linii modeli Taycan, powiedział, że GTS ” jest umieszczony powyżej taycan 4S i poniżej pochodnych Taycan Turbo, więc reprezentuje prawdziwy słodki punkt w zakresie.”As TechCrunch uwagi, po dodaniu tych dwóch, istnieje obecnie 10 wariantów Taycan w sumie.

Luksusowy Producent samochodów nazywa wersję GTS “sportowym wszechstronnym” linii. Ma zasięg 504 km lub 313 mil, co czyni go pierwszym Taycan, który złamał znak 500 km. Adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne modelu zostało specjalnie dostosowane do modelu GTS i ma czarne lub ciemne detale na zewnątrz — w tym przedni fartuch, podstawy lusterek zewnętrznych i wykończenia bocznych szyb — Jak to jest tradycyjne w samochodzie GTS. 

Taycan Sport Turismo jest mieszanką Cross Turismo i sports saloon, choć nie ma elementów off-roadowych. Ma sportową sylwetkę i nachyloną do tyłu linię dachu Taycan Cross Turismo, a jego tylna przestrzeń jest o 45 mm większa niż taycan sports saloon. Zarówno GTS, jak i Sport Turismo mogą przejechać od 0 do 100 kmh (62 mil / h) W ciągu 3,7 sekundy i osiągać maksymalną prędkość 250 km / h (155 mil / h). 

Taycan GTS i Sport Turismo będą miały ceny,które zaczynają się odpowiednio od EUR131,834 (US$149,000) i EUR132, 786 (US$150,000). Obaj trafią do dealerów wiosną 2022 roku, a wkrótce pojawi się więcej opcji silnika Dla Sport Turismo. Porsche zaprezentuje również nowe pojazdy na targach motoryzacyjnych w Los Angeles, które odbędą się w dniach 19-28 listopada.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.