Procter & Gamble podnosi perspektywy sprzedażowe. konsumenci nadal wydają mimo podwyżek cen

Procter & Gamble Co. podniósł perspektywy sprzedaży na bieżący rok fiskalny, ponieważ podwyżki cen pomogły zrównoważyć uporczywą rundę wyższych kosztów.

Sprzedaż w kwartale zakończonym grudnia 31 było 21 miliardów dolarów-powyżej 20,3 miliarda dolarów średnich szacowanych przez 15 analityków ankietowanych przez Bloomberg. P & G spodziewa się obecnie całorocznego wzrostu sprzedaży organicznej o 4-5% w porównaniu z wcześniejszą projekcją wzrostu o 2-4%-poinformował w środę gigant branży artykułów gospodarstwa domowego.

Subskrybuj Ad Age teraz, aby uzyskać wielokrotnie nagradzane wiadomości i informacje.

Konsumenci do tej pory reagowali na podwyżki cen lepiej niż w przeszłości-powiedział dyrektor finansowy Andre Schulten. Pomogło to P & G uporać się z rosnącymi kosztami związanymi z towarami, frachtem i walutą obcą. Producent detergentów i zmiękczaczy do tkanin Tide powiedział, że jego perspektywa fiskalna na 2022 r. obejmuje teraz 2,8 mld USD w łącznych wiatrach przeciwnych, w porównaniu z 2,4 mld USD prognozowanymi w listopadzie.

“Mamy oferty dla konsumentów w różnych punktach cenowych” – powiedział Schulten w rozmowie z analitykami. “W tym sensie uważam, że od samego początku jesteśmy dobrze przygotowani do radzenia sobie z inflacją i powiązanymi cenami.”

Akcje P&G z siedzibą w Cincinnati wzrosły o 4,1% o godzinie 9: 51 w Nowym Jorku. Akcje wzrosły o 17% w ciągu 12 miesięcy do wtorku, osiągając najwyższy poziom na początku tego roku.