Gra “PUBG: Battlegrounds” jest darmowa, ale tryb rankingowy nadal będzie Cię kosztował

PUBG: Battlegrounds, który zapoczątkował szaleństwo battle royale, które opanowało świat gier w ciągu ostatnich kilku lat, będzie wolny do gry (F2P), podobnie jak wielu jego rywali/naśladowców. Zmiana odbędzie się 12 stycznia, prawie pięć lat od debiutu jako PlayerUnknown ‘ S Battlegrounds.

Podczas gdy zwykli gracze będą mogli zdobywać obiady z kurczakiem za darmo, nowi gracze nadal będą musieli zapłacić za konkurencyjny tryb rankingowy. Wydawca Krafton wprowadza opcjonalną aktualizację Battlegrounds Plus. Za jednorazową wypłatę w wysokości 13 $otrzymasz dostęp do trybów rankingowych i niestandardowych, premii do PD, przedmiotów w grze i innych profitów. Ci, którzy już zapłacili za grę, otrzymają Battlegrounds Plus i dodatkowe gadżety.

“As PUBG: Battlegrounds jest to idealny czas, aby przejść na F2P i powitać nowych graczy w grze”, powiedział dyrektor generalny Krafton Ch Kim. “Przejście na F2P to kolejny krok w naszej drodze do poszerzenia zakresu PUBG IP poprzez treści, które pokochają zarówno nowi, jak i doświadczeni gracze.”

PUBG: Battlegrounds, który według Kraftona sprzedał się w ponad 75 milionach egzemplarzy, jest nadal niezwykle popularny. W danym momencie w ciągu ostatniego miesiąca średnio ponad 146 000 osób grało w grę na platformie Steam. Liczba ta często podwoiła się w godzinach szczytu. Przełącznik free-To-play prawdopodobnie jeszcze bardziej zwiększy liczbę graczy.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.