Publicis i Stagwell rozpoczynają 2022 M & a kupując Tremend i Goodstuff

Jeśli 2021 był rokiem konsolidacji dla dużych holdingów reklamowych-przywrócenie ich fortuny po covid – 2020-2022 może być rokiem, w którym rozwinęły skrzydła ofertami i transakcjami.

Publicis Groupe kupiło Tremend (poniżej), dużą firmę zajmującą się inżynierią oprogramowania z siedzibą w Bukareszcie, aby dodać do swojej firmy Publicis rozumną “transformację biznesową”. Tremend ma 650 inżynierów oprogramowania, a klienci to Carrefour, ING i Orange. Firma Tremend została założona w 2005 roku przez Ioana Cocana i Mariusa Hanganu.

Nigel Vaz, dyrektor generalny Publicis Sapient, mówi: “jesteśmy pod wrażeniem wizji zespołu Tremend, szerokiego zestawu umiejętności i możliwości związanych z zwinną inżynierią i głęboką wiedzą branżową. Wprowadzenie Tremend do Publicis Sapient to potężna ekspansja naszego globalnego modelu dystrybucji i spodziewamy się szybkiego wzrostu liczby pracowników do 2500 osób do 2025 r., a także naszego zasięgu geograficznego w regionie.

“Jesteśmy również podekscytowani silnym połączeniem kulturowym między obiema organizacjami i cieszymy się na jeszcze większy wpływ na klientów.”

Stagwell Marka Penna, który jest obecnie właścicielem MDC Partners, kupił Goodstuff, jedną z większych niezależnych agencji mediowych w Wielkiej Brytanii. Firma Goodstuff została założona przez Andrew Stephensa i Bena Hayesa w 2004 roku. Transakcja jest podobno warta maksymalnie 30 mln zł. Goodstuff płaci ponad 200 mln zł.

Stephens i Hayes mówią: “misją Goodstuff jest bycie najbardziej pomysłową agencją medialną na świecie, a aby przyspieszyć nasz kolejny etap, chcieliśmy dołączyć do sieci, która może przynieść światowej klasy możliwości w zakresie danych, technologii i Cyfryzacji.

“W Stagwell znaleźliśmy nie tylko te usługi, ale także partnera, który doskonale wpisuje się w naszą kulturę przedsiębiorczości, wynalazczości i postępu. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem statusu i ambicji stagwell challenger, ich kadry kierowniczej wyższego szczebla oraz różnorodności światowej klasy nowoczesnych marek marketingowych w grupie.”

Goodstuff dołączy do Stagwell Media Network, która twierdzi, że zarządza mediami o wartości ponad 3 mld USD rocznie.