Publicis kończy rok 2021 na wysokim poziomie. Starcom zgarnia amerykańskie media z Omnicom

Starcom ograniczył gwiezdny 2021 dla mediów Publicis w USA, wygrywając McDonald ‘ s z OMD firmy Omnicom. OMD po prawie 20 latach stracił McDonald ‘ s 1,6 mld dolarów Narodowego planowania mediów i kupna na rzecz Starcomu, chociaż utrzymuje pewne interesy, w tym lokalne.

Posunięcie następuje po mianowaniu Tariqa Hassana na stanowisko Dyrektora Generalnego McDonald ‘ s W sierpniu. Hassan jest również specjalistą ds. obsługi klienta w McDonald ‘ s, gdzie współpracuje z Publicis.

Hassan mówi: “odkąd rozpoczęliśmy współpracę z Publicis w zeszłym roku, wykazali się głębokim zrozumieniem konsumentów McDonald’ s, prawdziwą siłą przebicia na rynku cyfrowym i udokumentowanym doświadczeniem w wprowadzaniu innowacji w kierunku naszych cyfrowych ambicji.

“To właściwy zespół, który pomoże McDonald’ s zmaksymalizować nasze inwestycje marketingowe, zarówno w najbliższej przyszłości, jak i w przyszłości. Jesteśmy wdzięczni firmie OMD USA za wieloletnie partnerstwo i pomoc w osiągnięciu pozycji siły, którą cieszy się dziś marka.”

Dyrektor generalny Publicis arthur Sadoun mówi: “Jesteśmy dumni, że możemy rozszerzyć naszą współpracę z McDonald’ s W USA, pracując razem, aby umieścić klienta w centrum ich działalności. Wraz z zespołem Starcom z niecierpliwością czekamy na prawdziwie osobiste, wielokanałowe wrażenia dla wszystkich fanów tej kultowej marki.”

Publicis w ciągu ostatnich dwóch dekad mocno zainwestowało w technologie cyfrowe, ale jego niedawny zakup, najpierw rozumnego, a następnie Epsilon-obu firm opartych na danych-wyraźnie się opłaca, ponieważ technologia cyfrowa zajmuje coraz większy udział w globalnym rynku mediów, co przyspiesza pandemia i pęd do handlu online.