Facebook Publicis wygrywa część wspaniałej Passy

Biorąc go do banku

W zeszłym tygodniu Zenith Publicis przejął Lloyds Banking Group w Wielkiej Brytanii, w skład którego wchodzą Lloyds Bank, Halifax, Bank Of Scotland, Scottish Widows i MBNA. Konto zostało wycenione przez Campaign na 108 milionów dolarów-a wygrało je także oddział Mediacom WPP, w którym mieści się od 12 lat. 

Publicis również jest w polowaniu na Eli Lilly & Co.Amerykańskie konto medialne, które szacuje się na ponad 600 milionów dolarów, oraz Francuski marketer dóbr luksusowych Kering Group, właściciel Gucci, St. Laurent i innych wysokiej klasy marek. Publicis poluje na jedną z chyba najbardziej prestiżowych recenzji kont roku: wkrótce rozstrzygnięty konkurs Coca-Cola Co.

Oczywiście Publicis również poniósł pewne straty, w tym został pobity we wrześniu przez Omnicom na koncie Mercedes-Benz obejmującym ponad 40 krajów.

“Power of One”

Publicis Groupe nie skomentuje tej historii, ale ludzie bliscy firmie twierdzą, że przypisuje się to Marcel, silnikowi sztucznej inteligencji, który zbudował częściowo w celu tworzenia zespołów boiskowych; możliwości danych, które niesie za sobą Epsilon i Publicis.Rozumny; i jego strategia” Siła jednego”.

Chociaż kilka z tych wygranych Publicis wydaje się być kosztem WPP, firma doradcza R3, która publikuje nowe wyniki biznesowe dla agencji, nadal plasuje brytyjską firmę holdingową na czele.

Lista ligowa

Lista R3 global New Business League na styczeń-lipiec 2021 jest na szczycie przez WPP, z łącznym szacunkowym przychodem z roku na rok w wysokości 425,4 mln USD, w podziale na 270 mln USD dla kreatywnych i 155,4 mln USD dla mediów. Bilans został zbudowany z 1368 zwycięstw. Publicis znalazł się na drugim miejscu z 344,4 mln USD w szacowanych do tej pory przychodach z wygranych, w tym 110,9 mln USD w kreatywności i 233,5 mln USD w mediach. Jego suma wyniosła 413 zwycięstw odnotowanych w tym okresie.

Jednak gdy USA są rozbite, obliczenia R3 na Październik 2021 pokazują, że Publicis Groupe prowadzi w zwycięstwach nad WPP. Ten ranking stawia francuską spółkę holdingową na 1 .miejscu z łączną sumą 195,4 mln USD w szacowanych całkowitych przychodach z wygranych z roku na rok (z czego 155,8 mln USD na kontach medialnych) w oparciu o 36 wygranych. WPP, na nr 2, przyszedł z $147.0 milion w szacowanym ogólnym roku do daty wygrać przychody oparte na 76 zwycięstwa. 

Subskrybuj Ad Age teraz, aby uzyskać wielokrotnie nagradzane wiadomości i informacje.

Inwestorzy zwrócili uwagę na dobre wyniki Publicis Groupe. Jego zasoby wzrosły o ponad 50% w stosunku do poziomu sprzed pandemii dwa lata temu, ustępując jedynie Międzypublicznej grupie Cos. (wzrost o 63%) wśród największych holdingów agencyjnych. (Stagwell, dawniej MDC Partners, mniejsza firma agencyjna, wzrosła w tym okresie o 208%.) Akcje Publicis w październiku osiągnęły najwyższy punkt od 2018 roku.

– Współpraca: Bradley Johnson