Publicis Groupe umożliwia pracownikom pracę z dowolnego miejsca na świecie przez okres do sześciu tygodni

Chociaż termin może wydawać się trudny, biorąc pod uwagę pojawienie się nowego wariantu omicron, Sadoun mówi, że spółka holdingowa dostosuje się w razie potrzeby.

“Myśleliśmy dużo o tym, czy to był właściwy moment, aby uruchomić taką inicjatywę, biorąc pod uwagę pojawienie się innego nowego wariantu i zdaliśmy sobie sprawę, że właściwie właściwy moment nie istnieje, ponieważ będziemy żyć z tym wirusem przez jakiś czas”, powiedział Sadoun w filmie do swoich pracowników. “Nie możemy jednak dłużej czekać, aby dać ci nowe możliwości rozwoju, odkrywania i doświadczania nowych perspektyw, nawet gdy dostosowujemy się do tego, co nadchodzi. Żeby było jasne, “Pracuj swoim światem” może zostać przełożone na kilka miesięcy w przyszłym roku, jeśli sytuacja się pogorszy. Ale to, co nie zatrzyma, to nasze zaangażowanie w upewnienie się, że każdy z Was ma możliwość postępu w tym hybrydowym świecie, w którym żyjemy.”

Obecnie holding pozostawia politykę pracy lokalnym i krajowym mandatom. Jej biura w USA są obecnie otwarte, a ludzie mogą wchodzić na zasadzie opcjonalnej.

Czytaj więcej na ten temat: agencja debiutuje dziwaczny klip rekrutacyjny rap

Sylvie Ouziel, CEO platform wspólnych w Publicis, stoi na czele tych wysiłków od momentu dołączenia do programu w czerwcu i będzie odpowiedzialna za program, podobnie jak z Marcelem.

W ten sam sposób Marcel może być użyty do znalezienia odpowiedniego talentu do projektu; którzy pracownicy będą najlepsi w niektórych ankietach; lub nawet do polecania potencjalnych partnerów do lunchu pracownikom, gdy są w biurze, platforma może być używana do dopasowywania pracowników do innych pracowników lub biur, które najlepiej pasują do ich zainteresowań docelowych, powiedział Ouziel.

Chociaż firma nie będzie płacić za loty pracownicze, pracownicy będą mogli dostosować swój czas w innych krajach do wakacji lub podróży służbowych. Pracownicy będą mieli również dostęp do całodobowego call center, gdzie będą mogli skontaktować się z rzeczywistą osobą, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące obowiązków wizowych i dokumentów autoryzacyjnych niezbędnych do pracy w danym kraju. Marcel zapewni również awaryjne alarmy COVID dla kraju, a jeśli dojdzie do wypadku zdrowotnego, Publicis pomoże zapłacić za leczenie w razie potrzeby, powiedział Ouziel.

W branży, która ma problemy z przyciągnięciem i utrzymaniem talentów, zwłaszcza w środowisku, w którym pracownicy przenieśli się podczas pandemii, Publicis uważa, że program zapewni firmie holdingowej przewagę.

Zobacz Przegląd roku 2021 Ad Age tutaj.

“Uważamy, że stanie się to przewagą konkurencyjną, która jest wyjątkowa dla Publicis, ponieważ jesteśmy jedynymi ludźmi, którzy mogą zrobić coś takiego, zwłaszcza z doświadczeniem dzięki Marcel”, powiedział Serrano.

“Naszym priorytetem jest zachowanie naszego talentu już teraz. Widzimy, że nasz talent instynktownie się przenosi, a to my otwieramy to doświadczenie jeszcze bardziej i dajemy im swobodę nawiązywania kontaktów. Życie ludzi stało się małe. Więc jeśli możemy dać im to doświadczenie ekspansji i otwartości, uważamy, że jest to absolutnie powód, aby zostać i nadal się rozwijać, uczyć i być szczęśliwym tutaj. ludzie mówią o przyszłości pracy i uważamy, że ta jest o wiele bardziej gotowa na przyszłość.”

Sadoun podzieli się szczegółami na temat programu podczas wewnętrznego Wirtualnego seminarium “Viva La Difference”, które odbędzie się w przyszłym tygodniu.