Publicis gotowy wygrać McDonald ‘ s media z Omnicom

Długi pojedynek

Publicis i Omnicom od lat walczą o biznes McDonald ‘ s, W tym w 2017 roku, kiedy fast feeder przeprowadził globalny przegląd agencji medialnych, w wyniku którego Publicis przejął media we Francji i części Ameryki Łacińskiej, a OMD utrzymało rynki, w tym Kanadę, Chiny i Niemcy. Ale Publicis dokonał więcej postępów w 2020 roku, kiedy zajął się planowaniem mediów w Chinach (OMD kupowało). OMD kontroluje łącznie 47 światowych rynków McDonald ‘ s.

Publicis przejmując amerykańskie media oznaczałoby pierwszy poważny wstrząs agencji w Golden Arches od przybycia Tariq Hassan jako jej US chief Marketing and digital customer experience officer. Hassan przybył z Petco września. 27 wśród kaskady zmian wykonawczych, w tym Wniebowstąpienia poprzednika Hassana, Morgana Flatleya, do globalnego CMO.

Czytaj więcej na ten temat: CES stoi w obliczu odwołań od głośnych firm

Francuski holding ma już kilka marek restauracyjnych na liście mediów, w tym marki Chick-fil-A i Inspire, z których ostatnie obejmują Arby ‘ s i Dunkin. Jego podejście polegało na tworzeniu zespołów na zamówienie dla tych marek, takich jak Grupa Media Engine utworzona w lutym 2020 roku dla Inspire. 

McDonald ‘ s zdobył uznanie za kreatywną reklamę w ostatnich latach, ponieważ rozszerzył swoją przewagę w wojnach fast-food, częściowo poprzez serię ofert poparcia gwiazd, które spotkały się z popularnym uznaniem i zainspirowały wielu rywali do realizacji podobnych programów. Przedstawiciele McDonald ‘ s twierdzą, że sekret kampanii “słynnych zamówień” Wieden+Kennedy w Nowym Jorku polega na tym, jak przypomina konsumentom, że mają ulubione zamówienie.

Nowe inwestycje medialne

McDonald ‘ s poczynił również znaczne postępy w zakresie nowo uruchomionej aplikacji lojalnościowej, gromadząc 21 milionów członków w ciągu pierwszych kilku miesięcy. Aplikacja Mymcdonald ‘ s Rewards jest uważana za kluczową drogę komunikacji z konsumentami, którzy mogą otrzymywać spersonalizowane oferty, które poprawiają częstotliwość odwiedzin, jednocześnie zdobywając nagrody i inne korzyści. Czołowi fani McDonald ‘ s zdobyli w tym roku aż 70 nagród; najpopularniejszym prezentem były darmowe frytki, z 2,4 milionami zamówień.

Idąc dalej, agencje mediowe McDonald ‘ s muszą pomóc fast feederowi w podejmowaniu decyzji dotyczących wydatków na nowe formy inwestycji medialnych, w tym strategię dotyczącą NFTs i metaverse. McDonald ‘ s w USA niedawno eksperymentował z promocją, która towarzyszyła limitowanej edycji kanapki McRib w tym roku, oferując NFT obrazujące poszukiwaną kanapkę.

Subskrybuj Ad Age, aby otrzymywać najnowsze wiadomości reklamowe i marketingowe. 

Wygrana dodałaby więcej tempa Publicis Groupe. Według nowych rankingów biznesowych R3 opublikowanych w październiku 2021 r., Publicis przewodzi grupie holdingowej, jeśli chodzi o wygrane w mediach amerykańskich. Firma Publicis wygrała 155,8 mln dolarów na kontach mediów w USA Przez pierwsze 10 miesięcy roku w porównaniu do Omnicom na 4. miejscu, z 63 mln dolarów. W skali globalnej OMG zdobyło jednak niedawno konto medialne Chanel w wysokości 500 milionów dolarów, ale w listopadzie straciło konto medialne Eli Lilly w USA na rzecz Publicis Groupe ‘ s Zenith. OMD odebrało również Legal Zoom i Home Depot, wyceniane na łącznie 800 milionów dolarów.

Współpraca: Jon Springer, Brian Bonilla