Publicis wygrywa walkę Singapur Tourism Board za 73 mln dolarów

Przemysł turystyczny prawdopodobnie będzie stosunkowo dużym wydatkiem po pandemii, a Singapurska Rada turystyki powierzyła budżet w wysokości 73 milionów dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat najnowszemu zespołowi Publicis Groupe o nazwie Shophouse.

Po rzutach przeciwko WPP, Havas i Omnicom Publicis Groupe wygrał z zespołem składającym się z BBH, Zenith, Digitas i production house Prodigious. TBWA, który miał konto creative przez ostatnie sześć lat, nie repitch dla Omnicom, który zamiast postawić BBDO. VMLY&R dla WPP i BLKJ dla Havas.

Amrita Randhawa, CEO Publicis Groupe Singapur i Azji Południowo-Wschodniej, prowadził boisko. “Dziękuję wszystkim w STB za zaufanie do zintegrowanej mocy jednej oferty, którą nazwaliśmy Sklep @ Publicis. Jesteśmy pokorni, podekscytowani i nie możemy się doczekać rozpoczęcia strategicznego wyzwania, jakim jest pomoc STB w ożywieniu turystyki w nadchodzących latach.”Amrita, CEO Publicis Groupe Singapur i Azja Południowo-Wschodnia.

Chang Chee Pey, zastępca dyrektora generalnego ds. marketingu w STB, powiedział: “Wraz ze stopniowym wznowieniem podróży cieszymy się, że możemy współpracować z Shophouse, aby odzyskać popyt i wzmocnić atrakcyjność Singapuru jako bezpiecznego, dynamicznego i przyszłościowego miejsca docelowego. Wraz z naszymi nowymi partnerami oczekujemy na sprawny, odważny i kreatywny marketing, który wesprze ożywienie Turystyki w Singapurze.”