Posiadacze zestawów słuchawkowych Quest mogą rejestrować rozgrywkę VR za pomocą swoich telefonów

Jednostka Reality Labs Meta wprowadza ostatnią ważną aktualizację oprogramowania Quest i Quest 2 przed końcem roku. I jest to jeden, który chcesz pobrać tak szybko, jak to możliwe, ponieważ dodaje kilka przydatnych funkcji.

Jeden z nich pozwala nagrywać siebie podczas gry lub aplikacji. Jeśli posiadasz zestaw słuchawkowy VR, prawdopodobnie widziałeś filmy takie jak powyższy, w których możesz zobaczyć, jak fizycznie gra. Do dziś potrzebowałeś specjalnego sprzętu, aby uchwycić materiał z perspektywy mieszanej rzeczywistości. Dzięki nowej aktualizacji możesz używać telefonu.

Reality Labs

Oczywiście wynik końcowy nie jest tak dopracowany jak powyższy film, ale nadal możesz zorientować się, jak gry lubią Beat Saber zagraj w prawdziwym świecie. Do korzystania z nowej mobilnej kamery rzeczywistości mieszanej potrzebny jest iPhone XS lub nowszy z systemem iOS 11 lub nowszym. W dzisiejszym wydaniu około tuzina gier obsługuje tę funkcję, w tym Superhot VR, Bicz Pistoletowy oraz Synth Riders.

Aktualizacja zawiera również szereg funkcji, które pojawiły się “wkrótce” na konferencji Connect pod koniec października. Na początek możesz teraz wykonywać połączenia głosowe za pośrednictwem aplikacji Messenger na zestawach Quest i Quest 2. Funkcja ta pozwala nie tylko dzwonić do innych użytkowników questów, ale także dzwonić do znajomych z Facebooka.

Reality Labs

Od dziś niektóre gry umożliwiają również tworzenie kopii zapasowych zapisanych danych w chmurze. Funkcja może nie być natychmiast dostępna w zestawie słuchawkowym po pobraniu aktualizacji. To dlatego, że Reality Labs mówi, że rozwija go w wolniejszym tempie, aby upewnić się, że działa poprawnie. Dodatkowo jest to opcja dla programistów, więc nie każda gra może ją obsługiwać, nawet jeśli jest ogólnie dostępna. Choć nie jest to nowość na platformie Quest, dzisiejsza aktualizacja usuwa również tag eksperymentalny, który został zastosowany do funkcji udostępniania wielu użytkowników i aplikacji, które zostały wprowadzone na początku roku.

Wreszcie, choć nie jest to bezpośrednio związane z dzisiejszą aktualizacją, w “najbliższych tygodniach” Reality Labs planuje wprowadzić nowe opcje dostosowywania do pomieszczeń roboczych Horizon. Na początek masz możliwość wyboru spośród wielu wirtualnych środowisk biurowych i możliwość dekoracji przestrzeni niestandardowymi plakatami i logo Twojej firmy.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.