Polecane Lektury: losy Apple i technologii śledzenia kontaktów Google

Amerykańska fiasko Digital-contact-tracing

Charlie Warzel, Atlantyk

Jeśli nie mieszkasz w kilku konkretnych stanach, prawdopodobnie nigdy nie miałeś okazji korzystać z systemu śledzenia kontaktów, który był wynikiem bezprecedensowej współpracy między Apple i Google. Jak się okazuje, istnieje kilka powodów, dla których technologia nigdy nie wystartowała w USA, od obaw o prywatność wśród ogółu społeczeństwa po niezdolność rządu federalnego do odstąpienia od strategii szczepienia lub biustu. 

Sportowcy postanowili zniszczyć gazety. Potem stał się jednym z nich.

Bryan Curtis, Dzwonek

The New York Times wydaje 550 milionów dolarów na opartą na subskrypcji witrynę mediów sportowych i jej bogactwo talentów dziennikarskich. Nie tak dawno temu jej założyciel powiedział samej gazecie, która go kupiła, że chce zastąpić lokalne gazety, z planem ” pozwolić im stale krwawić, dopóki nie będziemy ostatnimi stojącymi.”Teraz strona jest częścią jednej z największych gazet w kraju.

Epicki wzrost i upadek Elizabeth Holmes

David Streitfeld, The New York Times

W związku z werdyktem o oszustwie w tym tygodniu zapraszamy do zapoznania się z dziesięcioletnią grą Dyrektora Theranos oraz z ludźmi, których ze sobą przywiozła.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.