Zalecana lektura: realny koszt globalnego niedoboru chipów

Yoolim Lee i Yantoultra Ngui, Bloomberg

W miarę jak COVID-19 szaleje na całym świecie, globalne łańcuchy dostaw są cienkie. Do tej pory słyszałeś, że Warunki stworzyły globalny niedobór chipów, który dotknął wiele firm. To, czego prawdopodobnie nie słyszałeś, to relacje z pierwszej ręki o tym, jak nacisk na utrzymanie otwartych fabryk stał się tragiczny dla wielu rodzin. 

Taylor Lorenz, The New York Times

Ptaki nie są prawdziwe. Zostały one zastąpione przez drony, używane przez rząd USA do szpiegowania nas. Poznaj najnowszą teorię spiskową, która zyskuje popularność na Instagramie, TIkTok i YouTube. 

Jon Keegan i Alfred Ng, The Markup

Life360 jest popularną opcją dla rodziców, aby mieli oko na swoje dzieci za pośrednictwem lokalizacji telefonu, ale aplikacja sprzedaje te dane, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, kilku firmom, które sprzedają takie wrażliwe informacje wszystkim kupującym.  

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.