Raport znajduje Instagram ułatwia nastolatkom znalezienie narkotyków w Internecie

Instagram sprawia, że znalezienie i kupowanie leków, takich jak MDMA i Xanax, jest banalne dla nastolatków w wieku 13 lat, zgodnie z nowo opublikowanym raportem z projektu Tech Transparency Project. Organizacja przeprowadziła niedawno dochodzenie, w którym stworzyła serię fałszywych kont, aby przetestować zabezpieczenia Instagram, aby chronić młodych ludzi przed potencjalnie śmiertelnymi lekami.

Podczas gdy hashtagi takie jak # mdma są zakazane na platformie, TTP odkryło, że łatwo było ominąć te ograniczenia z kontem powiązanym z nieletnim. Używając MDMA jako przykładu, organizacja odkryła, że może używać terminów takich jak” mdmamolly”, aby znaleźć ludzi, którzy sprzedawali substancję. W rzeczywistości algorytm wyszukiwania aplikacji ułatwił znalezienie tych hashtagów, a jego funkcja autouzupełniania wskazywała badaczom właściwy kierunek.

Co gorsza, gdy ktoś śledzi nawet jedno konto należące do domniemanego dilera narkotyków, algorytm rekomendacji Instagram zasugeruje użytkownikowi podążanie za podobnymi profilami. Pomimo wytycznych społeczności Instagram zakazujących “kupowania lub sprzedaży leków niemedycznych lub farmaceutycznych”, TTP odkryło, że wielu dealerów narkotyków działa otwarcie na platformie.

Osobno TTP twierdzi, że Instagram nie podjął zdecydowanych działań przeciwko treściom znalezionym na platformie. Organizacja twierdzi, że przedłożyła firmie 50 stanowisk do przeglądu. Instagram powiedział, że 36 (lub 72 procent) nie naruszyło wytycznych społeczności, pomimo tego, co mówi TTP, było “wyraźnymi znakami” działalności związanej z handlem narkotykami. W momencie publikacji firma zakazała tylko jednego konta oznaczonego przez TTP. Jednak kiedy organizacja poszła sprawdzić ten profil, nadal był na Instagramie wraz ze wszystkimi naruszającymi go treściami.

“Zakazujemy sprzedaży leków na Instagramie. W samym ostatnim kwartale usunęliśmy 1,8 miliona treści związanych ze sprzedażą leków, a dzięki naszej ulepszonej technologii wykrywania rozpowszechnienie takich treści wynosi około 0,05 procent oglądanych treści, czyli około 5 odsłon na każde 10 000”, powiedziała Engadget Stephanie Otway, rzecznik Meta. “Będziemy nadal doskonalić się w tym obszarze, starając się zapewnić bezpieczeństwo Instagramowi, szczególnie naszym najmłodszym członkom społeczności.”

Raport pojawia się zaledwie dzień przed Adamem Mosseri, który ma zeznawać Senatowi o wpływie Instagramu na młodych użytkowników. Platforma w ostatnich tygodniach stała w obliczu coraz większej kontroli po zeznaniach informatorki Facebooka Frances Haugen. Według Facebooka Instagram był szkodliwy dla wielu nastolatków, a mimo to firma zlekceważyła te ostrzeżenia. Ustalenia TTP mogą być źródłem niektórych pytań, które podkomisja ds. ochrony konsumentów zadaje w środę Mosseriowi.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.