Ridley Scott mówi, że powstaje serial Blade Runner

Blade Runner reżyser Ridley Scott potwierdził, że serial telewizyjny oparty na klasyce sci-fi jest w trakcie prac. Filmowiec wspomniał również w wywiadzie dla BBC Radio 4 ‘ s Dzisiaj że trwają prace nad Alien seria.

“Jesteśmy już za napisaniem pilota dla Blade Runner i Biblii-powiedział Scott. “Tak już prezentując Blade Runner jako program telewizyjny, który powinien być prawdopodobnie pierwsze 10 godzin, a następnie Alien to coś podobnego. Alien jest obecnie pisany dla pilota.”Biblia to plan, który scenarzyści lub producenci stworzyli, aby szczegółowo opisać świat serialu telewizyjnego poza scenariuszami, w tym informacje o postaciach i fabule.

Scott nie podał żadnych informacji o tym, kto jest związany z serią Blade Runner, ani jak łączy się ona z jego filmem lub sequelem, Blade Runner 2049, który został wydany w 2017 roku. Spinoff anime, Blade Runner: Black Lotus, zadebiutował w tym miesiącu na Adult Swim i Crunchyroll. Ponadto Klasyczna gra przygodowa Westwood z 1997 roku Blade Runner jest w remasteringu. Więc, Blade Runner fani mają na co czekać.

Tymczasem w Alien seria została zapowiedziana w grudniu ubiegłego roku. Noah Hawley-który zaadaptował kolejny popularny film, Fargo, dla telewizji – jest showrunnerem nadchodzącego programu FX. Niestety serial nie będzie miał premiery przynajmniej do 2023 roku.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.