Rivian wybiera Gruzję na miejsce swojej drugiej fabryki EV

Po miesiącach spekulacji, startup z branży transportu elektrycznego Rivian podzielił się, gdzie planuje zbudować drugą fabrykę. W lecie 2022 roku producent samochodów otworzy grunt na obiekcie około godziny na wschód od Atlanty w stanie Georgia, poinformował w czwartek. Kiedy zakład zostanie ukończony w 2024 roku, firma ma nadzieję ostatecznie wyprodukować tam 400 000 pojazdów elektrycznych. Planuje również wybudowanie w pobliżu Zakładu Produkcji Baterii.

Rivian twierdzi, że budowa obiektu EV będzie kosztować około 5 miliardów dolarów i zatrudni ponad 7500 pracowników. Spółka zapłaci za niego z wpływów z ostatniej 10 listopada IPO. Po zakończeniu budowy obiekt znacznie zwiększy moce produkcyjne Rivan. Producent twierdzi, że jego pierwsza i obecnie jedyna fabryka w normalnym stanie Illinois może produkować około 150 000 samochodów rocznie. Planuje ostatecznie produkować tam około 200 000 rocznie.

To może wydawać się dużo, ale Rivian wciąż jest w trakcie skalowania produkcji i zaspokajania popytu na swoje pojazdy. Według stanu na 15 grudnia 2021 roku firma wyprodukowała 652 Pojazdy R1. Na ten sam dzień, miał w sumie 71,000 pre-zamówień od klientów. Musi również wyprodukować co najmniej 100 000 ciężarówek dla Amazon. Innymi słowy, ma do tego swoją pracę.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.